Vadovų paieška – koks turi būti vadovas?

Geras vadovas yra neatskiriamas nuo bet kurios organizacijos sėkmės. Ypač geras lyderis juodu, tačiau produktyviu darbu, kartu su tinkama komanda, gali ištraukti įmonę į dar neregėtas aukštumas. Jie pritraukia prie savęs talentingus darbuotojus, o tai padaro įmonę geidžiamu darbdaviu, prideda naujas pajamas, padidina pelnus ir efektyviai sumažina išlaidas. Motyvuoti pavaldiniai yra nuolatos pasiryžę padirbėti papildomai ir neskaičiuoti laiko. Kiekviena vadovų paieška būtent ir ieško tokio specialisto, tačiau tai tikrai nėra lengva.

Kita vertus, vadovai vaikšto ypač plonu ledu, nes jų elgesys turi paskatinti kiekvieną darbuotoją sekti jų pavyzdžiu, o kiekviena netinkama reakcija gali išsaukti neigiamas pasekmes. Būtent dėl to, jie gali iš viso neatlikti ar netinkamai atlikti užduotis bei taip atnešti net ilgalaikius nuostolius įmonei. Taigi, tinkama vadovų paieška turi užtikrinti, kad darbuotojai nejaus jokio nereikalingo streso, kuris ateityje gali tik pakenkti. Sėkmingas vadovavimas yra pastatytas ant ne žalingų santykių tarp lyderio ir jo pavaldinių. Tai vienas iš esminių dalykų, kuris išskiria įprastus ir aukštos klasės vadovus. Tinkama komunikacija turi užtikrinti, kad santykiai yra iš abiejų pusių sąžiningi ir naudingi tiek vieniems, tiek kitiems. Vadovo rolė yra skirta jų kūrimui, o tai neretai lemia, jog užduotys yra atliekamos laiku, su daugiau entuziazmo ir energijos.

Kiekvienas vadovas privalo mokėti atlikti kelis darbus vienu metu, todėl išskirtiniai organizaciniai įgūdžiai yra neatsiejama dalis jų kasdienybėje. Juk reikia ne tik susitvarkyti su pačio gaunamais krūviais, bet ir stebėti darbuotojus, organizuoti susitikimus, ir užtikrinti, kad yra atsižvelgiama į įmones standartus. Aukštame lygyje neatidumas negali būti toleruojamas, nes tai neigiamai atsilieps pavaldinių atžvilgiu. Kartais atrodytų, kad tai nėra rimta, tačiau šie įgūdžiai padeda sumažinti stresą darbovietėje ir užtikrinti, kad užduotys bei projektai bus atlikti laiku. Nemažai bosų savo krūvį sumažina perduodami mažesnės svarbos užduotis kolegoms.

Norint tai atlikti, reikia tinkamai išanalizuoti savo darbuotojų įgūdžius ir perleisti darbus, atsižvelgiant į pavaldinių kompetencijas. Nesvarbių užduočių perdavimas tikrai nėra silpnybė ir neretai gali palengvinti pačio lyderio efektyvumą ir kelis kartus padidinti bendrovės efektyvumą. Būtent tokia turi būti vadovų paieška, o tiksliau atrenkamas kandidatas, kuris visa tai sugebės atlikti.