Apie terapinį masažinių baseinų poveikį sveikatai neabejoja nei mokslininkai, nei gydytojai – toks gydymas labai efektyvus ir malonus pacientui. Ne veltui daugybė reabilitacinių programų sėkmingai yra vykdomos būtent vandens srovių pagalba. Netgi gimdyvėms neretai prieš gimdymą suteikiama galimybė pagulėti tokioje vonioje. Taip siekiama sumažinti sąrėmių sukeliamus skausmus ir paskatinti mažylio sklandų atėjimą į šį pasaulį.
Mūsų kūnas – biologiškai aktyvus žemėlapis
Jeigu galėtume plika akimi pamatyti, kiek biologiškai aktyvių taškų ir įvairių receptorių yra ant mūsų kūno, jų pamatytume mažiausiai per 600. Kiekvienas iš šių taškų yra glaudžiai susijęs su tam tikromis mūsų organizmo funkcijomis bei gyvybiškai svarbiais organais. Šiuo atveju geriausiai tai atspindi akupunktūra – gydymas adatėlėmis į specialius kūno taškus.
Šias vietas ir taškus puikiai aktyvuoja ir stimuliuoja taip pat ir vanduo, masažiniai baseinai. Todėl plaukiojimo baseine ar masažinių vonių nauda yra neginčijama. Tai tikriausiai teko patirti kiekvienam, kuris nors kartą naudojosi SPA vandens pramogomis.
Pagrindiniai vandens masažų privalumai ir nauda
Hidromasažai ir vandens terapija turi tiek fizinį, tiek psichologinį teigiamą poveikį. Tokia terapija mažina ne tik fizinį nuovargį bei skausmą, tačiau ir įtampą, stresą, gerina kraujotaką bei nuotaiką. Be to, moksliškai įrodyta, kad ne tik terapija, bet ir bet kurios vandens pramogos stiprina imunitetą, gydo nemigą, padeda kovoti su depresyviomis emocijomis.
Tikriausiai ne kartą teko girdėti gydymą šilumos terapija. Taigi, šiltame vandenyje kūnas taip pat atsipalaiduoja, išsiplečia kraujagyslės, susinormalizuoja kraujo spaudimas. Tai teigiamai veikia ir sąnarių, nugaros bei kaklo skausmus patiriančių žmonių sveikatą.
Ar tikrai plaukiojimas baseine malšiną skausmą?
Kam teko dalyvauti reabilitacijoje baseine, tikriausiai į šį klausimą atsakytų teigiamai. Tačiau tiesa ne visai tokia – negalima teigti, kad pats vanduo ar plaukiojimas baseine malšina skausmą. Vanduo paprasčiausiai suteikia lengvumo pojūtį, mums nereikia daugybės pastangų, norint judėti – kūnas tarsi tampa besvoriu. Vandenyje sąlyginis kūno masės svoris sumažėja kone iki 10 %. Tokiu metu raumenys atsipalaiduoja ir gali ilsėtis, nepatiriant jokios apkrovos, todėl atrodo, tarsi skausmas visiškai dingo.