kompresoriai

Skirtingi kompresorių tipai ir jų pritaikymo būdai

Jeigu su technika susiduriate ne taip ir dažnai, taip skirtingi kompresorių tipai jums gali būti tikra mįslė. Kad būtų lengviau nuspręsti, kokį kompresorių pirkti ir kaip jį pritaikyti reikiamai paskirčiai, mes jus supažindinsime su visais keturiais pagrindiniais kompresorių tipais.

  1. Stūmokliniai kompresoriai

Tai yra profesionalams skirtas įrankis, kuris dažniausiai sunaudoja nemažai energijos. Nieko keisto, kad tokio tipo kompresoriai paprastai kainuoja didesnius pinigus, nei kitų trijų kategorijų įranga. Visgi, verta pasakyti, kad šiais kompresoriais dažniausiai naudojasi didelių projektų vadovai, norintys geriausio rezultato bei aukščiausio lygio patikimumo.

  1. Sraigtiniai kompresoriai

Galima drąsiai teigti, kad šios kategorijos aukšto slėgio plovimo įranga yra pati populiariausia, nes ją galima priderinti prie įvairių projektų. Dauguma sraigtinių kompresorių yra itin dinamiški bei universalūs, tad tinka ir didesniems projektams vykdyti, nors dažnai pamatysite smulkių amatininkų, turinčių kurį nors iš populiariausių sraigtinių kompresorių. Jų kaina yra, palyginus, ne tokia didelė, o kokybė tikrai nenuvilia.

  1. Medicininiai kompresoriai

Jeigu svarbiausia, kad kompresorius dirbtų tyliai ir būtų išsaugota didžiausia įmanoma švara, tuomet medicininė kompresorių įranga yra pats geriausias sprendimas. Taigi, nieko keisto, kad būtent tokia aukšto slėgio plovimo įranga yra naudojama ligoninėse, stomatologijos kabinetuose. Taip pat neretai pasitaiko laboratorijose, soliariumuose, aukštos klasės poilsio namuose, grožio salonuose. Deja, tokia įranga nekainuoja pigiai ir nėra labai ekonomiška, tačiau daugeliui įstaigų tai yra vienintelis ir pats geriausias pasirinkimas.

  1. Menteliniai kompresoriai

Tokio tipo įranga turi net tris labai svarbius privalumus: visų pirma, ji dirba gana tyliai, tad garsas jūsų be reikalo tikrai neblaškys. Dėl tokios savybės, ši įranga yra gana panaši į sraigtinius kompresorius – ji gali stovėti įvairiose patalpose, didelėse bei mažose. Negana to, ši įranga nėra labai brangi, o ir eksploatuoti ją nesunku. Kitas labai svarbus privalumas – toks kompresorius bus ilgaamžiškas. Jums tikrai nereikės kas du metus keisti kompresoriaus, kadangi menteliniai kompresoriai yra itin patvarūs ir retai sugenda, o gamintojai dažniausiai suteikia solidžias garantijas.

Universalumas ar ilgaamžiškumas?

Besirenkant naują kompresoriaus įrangą, tai turbūt bus pagrindinis klausimas, į kurį teks atsakyti. Pavyzdžiui, jeigu esate numatę, kad kompresoriumi naudositės itin dažnai, tai reikėtų dėmesį atkreipti į galią bei patvarumą. Kuo galingesnis ir ilgaamžiškesnis kompresorius – tuo mažiau problemų su juo turėsite ilgalaikėje perspektyvoje. Eksploatavimo dažnumas tikrai daug ką reiškia, tad jeigu jums nuolat reikalinga ši įranga, žvelkite į pačius ekonomiškiausius kompresorius.

Jeigu kompresorius gali būti naudojamas skirtingose patalpose ir labai svarbu, kad jis tyliai ir ramiai dirbtų, tačiau jūs nemanote, kad jis bus nuolatos reikalingas, vertėtų pasidomėti medicininiais bei sraigtiniais kompresoriais – šie turi daugiausiai universalumo ir gali būti pritaikyti pačiose įvairiausiose patalpose. Atkreipkite dėmesį, jog tai nėra pati ekonomiškiausia įranga, tačiau ji veikia itin tyliai, todėl idealiai tiks viešose vietose.

Kompresorių kainas galite palyginti internete, kur taip pat galite ir užsisakyti savo norimą įrangą. Daugeliu atvejų, internetu užsisakyti yra gerokai pigiau, nei įprastoje parduotuvėje.