Gintaras vertinamas jau nuo gilios senovės. Graikų legenda pasakoja, kad gintaras susidarė iš verkiančių tuopų, kuriomis virto žuvusio Helijo sūnaus Fajetono seserys. Iš tiesų gintaras yra organinės kilmės mineralas, per šimtmečius susidaręs iš spygliuočių sakų. Nors gintaras asocijuojasi XII amžiuje Baltijos jūroje rastais mineralais, tačiau jo gyvavimas kur kas ilgesnis – vadinamasis Baltijos auksas skaičiuoja net 50 milijonų metų istoriją. Gintaras aptinkamas ir kitose pasaulio vietose: Sibire, JAV, Kanadoje, Austrijoje, Meksikoje, Brazilijoje. Manoma, kad pirmasis gintaras susiformavo dar prieš 360 milijonų metų, tuo tarpu Baltijos regione randamas gintaras yra jauniausias.
Gintaras – ne tik grožiui, bet ir sveikatai
Gintaro panaudojimas gali būti labai universalus. Gintaro milteliai naudojami įvairių grožio priemonių sudėtyje, o gintaro papuošalai turbūt vieninteliai turi neigiamą krūvį. Nuo seno tikima, kad gintaras užtikrina gerą nuotaiką, neša santaiką, darną, ir meilę. Mokslininkai teigia, kad gintarui sušilus iki 36.6 °C, garuoja gintaro rūgštis, turinti teigiamą poveikį organizmui. Teigiama, kad gintaro rūgštis yra naudinga didelį krūvį patiriantiems organams (širdžiai, smegenims, kepenims).
Gintaras dar antikos laikais buvo naudojamas įvairių vaistų gamyboje. Gintaru buvo gydomi ausų, dantų, skrandžio, sąnarių skausmai, o sutrintas gintaras buvo nepakeičiamas kovojant su gerklės skausmais. Alternatyvios medicinos šalininkai pataria moterims, kenčiančioms nuo ginekologinių susirgimų, kišenėje nešiotis gintaro, o gintaro karoliai gali apsaugoti vaikus nuo dantų dygimo skausmų. Šiandien Lietuvoje vis labiau populiarėja vaikiški čiulptukai, pagaminti iš natūralaus gintaro. Manoma, kad jie padeda vaikams kalantis pirmiesiems dantukams: gintaras mažina karščiavimą, ramina. Tyrimais įrodyta, kad gintaro rūgštimi galima sėkmingai gydyti uždegimines kūdikių ligas. Taip pat įrodyta, kad gintaras veiksmingas kovojant su bronchine astma, pneumonija, alerginėmis reakcijomis, stiprina imuninę sistemą. Gintaro rūgštį patartina naudoti stiprinant imuninę sistemą.
Kur įsigyti gintarinių papuošalų?
Didelį gintaro papuošalų pasirinkimą rasime internetinėje parduotuvėje http://papuosalaivaikams.lt/. Čia siūlomos apyrankės iš gintaro, gintaro karoliai. Visi siūlomi papuošalai yra pagaminti iš natūralių medžiagų, todėl nėra kenksmingi vaikų sveikatai. Gintaro rūgštis, kuri išsiskiria gintarui sušilus nuo kūno temperatūros, stiprina imuninę sistemą, ramina ir mažina stresą. Nors kartais gintaro nauda yra vertinama gana skeptiškai, tačiau mokslinių tyrimų nepaneigsime. Kodėl gi nepabandžius – juk gintaras nėra kenksminga medžiaga, dėl kurios poveikio galėtume nerimauti. Gintaro papuošalai ne tik gražūs, bet taip pat gali būti ir naudingi, taigi, nieko nuostabaus, kad bėgant metams jų populiarumas nemažėja.