rekuperatorius

Nuo ko priklauso rekuperacinės sistemos efektyvumas?

Rekuperacinė vėdinimo sistema pasižymi skirtingu efektyvumu, priklausomai nuo to, ar tai yra centralizuota, ar decentralizuota sistema. Centralizuota sistema yra nepalyginamai efektyvesnė, tačiau net ir šios efektyvumas yra skirtingas. Trys pagrindiniai faktoriai, nuo kurių priklauso rekuperacinės sistemos efektyvumas:

1. Vėdinimo sistemos projektavimas.

Prieš įrengiant rekuperacinę sistemą būtina atlikti vėdinimo sistemos projektą. Tai yra vienas iš svarbiausių elementų, kuris padeda nustatyti įrenginio tipą, technines charakteristikas ir ortakių skaičių kiekvienoje patalpoje.

Projektavimas atliekamas nuosekliai įvertinus namo būklę, šilumos nuostolius, patalpų dydį, gyventojų skaičių bei išsiaiškinus individualius gyventojų poreikius.

2. Įrenginio parinkimas.

Atlikus projektavimo darbus, rekuperatorius yra vienas iš pagrindinių efektyvumą lemiančių faktorių. Nepriklausomai nuo to, kokio tipo rekuperatorių pasirinksite, svarbiausia užtikrinti tinkamą jo galią.

Rotacinis rekuperatorius, lyginant su įprastu plokšteliniu, ilgą laiką pasižymėjo didesne šilumos grąža (iki 80%) ir buvo vertinamas kaip tinkamesnis mūsų klimato sąlygoms. Be to, ankstesnės kartos plokšteliniai rekuperatoriai pasižymi kaip itin sausinantys patalpų orą, kadangi jų drėgmės grąžinimo procentas yra gana mažas. Tai daugeliui gyventojų iki šiol kelia didžiausią diskomfortą. Tuo tarpu rotacinis rekuperatorius grąžina iki 50 % drėgmės.

Tobulėjant technologijoms ir įrenginiams, šiuo metu siūlomi priešpriešinių srautų šešiakampiai plokšteliniai rekuperatoriai, kurie yra nepalyginamai efektyvesni. Ne gana to, jie taip pat įgijo pranašumą prieš rotacinius rekuperatorius. Jie ne tik gali veikti žemoje temperatūroje, tačiau pasižymi didžiausia, net iki 95 % siekiančia šilumos grąža bei daugiau kaip 70 % drėgmės grąžinimu.

3. Profesionalus vėdinimo sistemos įrengimas ir tinkamas įrenginio parametrų nustatymas.

Net ir tobulai suprojektavus vėdinimo sistemą ir parinkus tinkamiausią įrenginį, susiduriama su tam tikrais vėdinimo trūkumais. Tai dažniausiai įtakoja nekokybiškas ortakių sistemos įrengimas bei netinkamas įrenginio parametrų nustatymas.

Labai svarbu, kad ortakiai būtų įrengti laikantis visų šiai sistemai keliamų reikalavimų, geriausia, kad tai atliktų šios srities profesionalai. Tinkamas ortakių įrengimas yra viena didžiausių efektyvaus darbo priežasčių.

Tuo pačiu labai svarbu užtikrinti, kad rekuperatorius būtų nustatytas optimaliausiu režimu, ir užtikrintų tinkamą oro apykaitą. Būtina laiku ir reguliariai atlikti profilaktinę įrenginio priežiūrą, filtrų keitimą.