namų kvapai

Ką padovanoti Kalėdų proga mamai, sesei ar artimai draugei?

Dovanų dovanojimas paprastai teikia abipusį džiaugsmą tiek dovanos teikėjui, tiek gavėjui. Tačiau tenka pripažinti, kad dovanojimas pareikalauja šiek tiek daugiau pastangų negu jos gavimas, kadangi dovaną dar reikia ir nupirkti. Vis dėlto guodžia tai, kad išrinkti dovaną savo mylimiems ir artimiems žmonėms yra kur kas lengviau nei mažiau pažįstamiems.

Kuo vadovautis renkant dovanas?

Kiekvienu atveju, renkant dovanas labai svarbu atkreipti dėmesį į pomėgius, bet šiuo atveju ne savo, o žmogaus, kuriam dovana yra skirta. Viena didžiausių klaidų yra pirkti dovaną, kuri patinka mums, bet visiškai neatsižvelgiant į dovanos gavėją. Ne paslaptis, kad būtent ši taisyklė kelia daugiausiai keblumų, kai ieškome dovanos žmogui, kurį mažai pažįstame. Tačiau šįkart kalbame ne apie tai, o apie dovanas, skirtas mamai, sesei ar bičiulei.

Kvapnios dovanos

Kalėdos – tai metas, kuomet labiau vertinamas asmeninis dėmesys bei kartu praleistas laikas, todėl pirkti brangias dovanas visai nebūtina. Dovanomis svarbiausia perteikti emocijas, o nuoširdi dovana – lengviausias būdas tai padaryti.

Čia puikiai tinka smulkmenos, sentimentalios ar kvapnios dovanėlės – kvepiančios žvakės, prabangūs namų kvapai ar kūną atpalaiduojantys vonios burbulai. Dovanodami kvapus prisidėsite ne tik prie kuriamo jaukumo, bet ir kaskart priminsite apie save.

Renkant bet kokius kvapus, vertėtų atkreipti dėmesį į konkretaus kvapo transliuojamą žinutę ir tai, kokias emocijas jis padeda sukurti. Automobilio, namų kvapas ar kvapni žvakė su atitinkamais natūraliais eteriniais aliejais gali prisidėti prie nuotaikų kūrimo, padėti atsipalaiduoti arba priešingai – suteikti energijos ir padidinti darbingumą!

Saldžios dovanos

Sakoma, kad saldžios dovanos tirpdo širdis ir stiprina draugystę. Dažnai galvodami apie dovanas mes esame linkę stipriai persistengti. Nuolat atrodo nepakankamai gera ar nepakankamai brangi, nors kartais viskas slypi mažose detalėse.

Jaukiai supakuotas rankų darbo šokoladas, šventinė saldainių dėžutė ar sveikuoliški saldumynai gali nudžiuginti kur kas labiau nei smulkūs suvenyrai. Ypatingai šventiniu laikotarpiu nereikia baimintis dovanoti nuoširdumą, šilumą ir jaukumą, o parodyti deramą dėmesį, savo artimiesiems skiriant kokybišką ir smagų laiką.