Baseinu chemija

Baseinų priežiūra be chloro: ar tai įmanoma?

Vandens dezinfekcija chloru yra vienas efektyviausių ir visuomet patikimas metodas, siekiant sunaikinti mikroorganizmus baseino vandenyje. Daugelį dešimtmečių šis būdas buvo bene vienintelis, naudojamas tiek visuomeninės paskirties, tiek privačių namų lauko bei vidaus baseinuose. Tačiau tobulėjant technologijoms ir iš esmės keičiantis požiūriui į sveikatinimą, pamažu imta ieškoti alternatyvių sprendimų vandens dezinfekcijai chloru. Taip vis aktualesnė tapo baseinų priežiūra be chloro.

Vandens dezinfekcija aktyviuoju deguonimi

Pastebima, kad vis daugiau vaikų ir suaugusiųjų susiduria su tam tikromis alerginėmis reakcijomis į įvairius alergenus. Tame tarpe chloras – vienas iš tų preparatų, kuris nemažai daliai žmonių sukelia tam tikrus odos ir kvėpavimo takų sudirgimus. Ypatingai dažnas naudojimasis baseinu jiems sukelia nepageidaujamus šalutinius reiškinius, o tai neleidžia mėgautis namų baseino malonumais.

Vandens dezinfekavimas aktyviuoju deguonimi žinomas jau kurį laiką. Lyginant su chloru, tai yra brangesnis būdas, todėl dažniau naudojamas privačių baseinų dezinfekcijai. Jis taip pat efektyviai dezinfekuoja vandenį, naikina dumblius, mikrobus, virusus, grybelį.

Aktyvusis deguonis gali būti naudojamas drauge su kita įprasta baseinų chemija – flokuliantais bei algicidais. Taip pat galima rinktis daugiafunkcinius preparatus, kurių komplekse esantys flokuliantai tuo pačiu užtikrina ir vandens skaidrumą. Ši priemonė yra saugi, o svarbiausia – neturi neigiamo poveikio plaukams, odai, yra bekvapė priemonė.

O‘Clear – baseinų priežiūra be chloro

Tai novatoriškomis technologijomis pasižymintis vandens dezinfekcijos įrenginys, kuris tiesiog komplektuojamas drauge su kita baseinų įranga, pavyzdžiui, filtravimo sistema. Jame vandens dezinfekcija taikoma pasitelkiant UV spinduliuotę bei druskos elektrolizę. Įrenginio korpuse integruota UV lempa ir elektrodai, pro kurį pratekėjus cirkuliaciniam vandeniui vyksta druskos elektrolizė.

Ši sistema tinka bet kokio tipo privatiems baseinams ar masažinėms vonioms. Yra itin saugi, kadangi užtikrina aukštą vandens kokybę ir skaidrumą be jokio chloro. Ji yra patogi, kadangi veikia automatiškai, todėl nereikalauja nuolatinės priežiūros. Galima rinktis skirtingo funkcionalumo įrangą, kuri tuo pačiu gali užtikrinti ir vandens pH kontrolę. Gali būti valdoma nuotoliniu būdu išmanaus įrenginio – telefono arba planšetinio kompiuterio pagalba.