Karkasiniai baseinai_Baseinų uždangalai

Kokį uždangalą rinktis lauko baseinui?

Įsibėgėjant vasaros kaitrai, vis dažniau kiemuose pastebime lauko baseinus ir juose besipliuškenančius ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Didėjanti ne tik pripučiamų, bet ir stacionarių lauko baseinų paklausa, regis, byloja, kad ir lietuviškos vasaros tapo puikiai tinkamos šioms pramogoms.

Populiariausi lauko baseinai

Tarp populiariausių pasirinkimų vis dar išlieka karkasiniai baseinai, kadangi jie pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu. Jie yra patikimi, ilgaamžiai, o pasirinkimas tikrai labai platus. Skirtingų dydžių bei formų pasirinkimas leidžia įgyvendinti pačius įvairiausius skirtingų šeimų norus ir patenkinti jų poreikius.

Priklausomai nuo baseino dydžio ir jo formos, šiuos baseinus galima įrengti tiek visiškai arba dalinai įleidžiant į žemę, tiek ant žemės. O patogūs ir kompaktiški nedideli baseinai tobulai tinka nedidelei šeimai ar nedideliam kotedžo sklypui.

Kaip pasirinkti baseino uždangalą?

Nors baseinai iš pirmo žvilgsnio – vien tik pramogos ir gera nuotaika, vertėtų neužmiršti ir šiokių tokių rūpesčių, kuriuos suteikia baseino priežiūra. Neskaitant būtinųjų baseino vandens priežiūros ir valymo priemonių, tokių kaip chloras, flokuliantai, filtravimo sistema, baseinui būtinas ir specialus uždengimas.

Baseinų uždangalai gali būti įvairių tipų, medžiagų bei formų, kurie atlieka ne tik pagrindinį apsaugos nuo šiukšlių vaidmenį, bet ir žmonių poreikius. Vienas iš paprasčiausių baseinų uždengimų – tai žaliuzi tipo uždangalai, kurio mechanizmas montuojamas ant baseino krašto arba baseino viduje po vandeniu. Tai vandens paviršiuje plūduriuojantis, papildomai vietos neužimantis, pasižymintis ilgaamžiškumu ir puikiu kainos bei kokybės santykiu, uždangalas.

Kitas pasirinkimas – tai teleskopiniai baseinų uždengimai. Šie išsiskiria savo funkcionalumu ir patogumu, juos galima sumontuoti bet kokios formos ir dydžio baseinui. Galima rinktis vien tik kaip atliekantį uždengimo funkciją arba tokį, po kuriuo galima būtų maudytis net žiemos metu ar esant prastam orui.

Kam reikalingi baseinų uždangalai?

Baseinų uždengimai paprastai atlieka dvi pagrindines funkcijas, nepriklausomai nuo jų tipo – tai vandens apsauga nuo šiukšlių ir vandens temperatūros palaikymas. Pastarasis labai svarbus tiek vasaros metu, tiek esant šildomam baseinui žiemos metu, nes apsaugo vandenį nuo atšalimo.