masažiniai baseinai

Kodėl verta įsirengti masažinį baseiną savo namuose?

Vieniems masažinis baseinas – pramoga, kitiems – įprastas dalykas, o dar kitiems – vienas iš pagrindinių sveikatinimo šaltinių. Tai, kuriai kategorijai priklausote, dažniausiai atspindi asmeninius poreikius. Kitaip tariant, daiktą vertinate pagal tai, kiek jis jums atrodo reikalingas ir aktualus.

Masažinio baseino nauda mūsų sveikatai

Dar prieš kurį laiką masažiniai baseinai buvo laikomi išskirtiniu dalyku, kurio įgyvendinimo poreikis namuose buvo ganėtinai menkas. Tačiau šiandien tai vis labiau vertinama ne tik kaip puiki pramoga, bet ir kaip būdas, visapusiškai rūpintis savo sveikata namų sąlygomis.

Apie masažinių srovių naudą ne tik fizinei, bet ir psichinei žmogaus sveikatai yra parašyta nemažai mokslinių straipsnių bei atlikta tyrimų. Ne veltui šis metodas jau gana seniai ir labai plačiai taikomas sveikatingumo centruose, o vis dažniau ir įprastose sveikatos įstaigose.

Patvirtinta, kad reguliariai naudojantis masažiniu baseinu, galima nesunkiai atsikratyti susikaupusio fizinio bei emocinio nuovargio, raumenų, sąnarių bei emocinės įtampos. Kasdienis ar dažnas vandens srovių sveikatinimas gali padėti stiprinti imunitetą neigiamoms emocijos, stresui ir depresinėms mintims. O tai neabejotinai pagerina bendrą žmogaus sveikatos būklę, kadangi daugelis fizinių negalavimų yra psichosomatinės kilmės.

Nuo ko pradėti, norint įsirengti masažinį baseiną namuose?

Masažiniai baseinai gali būti kelių tipų, taip pat įrengiami lauke arba namuose. Taigi, visų pirma, turėtumėte įvertinti jo įrengimo galimybes, jei nuspręsite masažinį baseiną įsirengti viduje.

Verta atkreipti dėmesį, kad tai nebūtinai turi būti vonios kambario patalpa, masažinio baseino įrengimas galimas ir kitoje, pavyzdžiui, miegamojo erdvėje. Svarbu tai, kad patalpa turi būti gerai vėdinama, o grindų danga atspari drėgmei.

Kokį baseiną pasirinkti?

Masažinio baseino pasirinkimas paprastai priklauso nuo individualių poreikių ir finansinių galimybių. Pats svarbiausias klausimas – kokio dydžio baseinas reikalingas, kiek asmenų juo naudosis, kokie lūkesčiai keliami jį eksploatuojant.

Jeigu tai naujos statybos būstas, išankstinė konsultacija su specialistais ne tik padės viską tinkamai suplanuoti, bet ir išvengti įrengimo klaidų. O jeigu nusprendėte masažinį baseiną įsirengti vėliau, ar juo pakeisti įprastą vonią, padės įvertinti įrengimo galimybes bei suplanuoti viso projekto eigą.