Rekuperatorius

Kodėl svarbu parinkti tinkamą rekuperatorių?

Pastebima, kad kai kuriais atvejais klientai, rinkdamiesi įrenginį savo namams, yra linkę taupyti. Tačiau specialistai to daryti griežtai nerekomenduoja, kadangi toks taupymas paprastai atsiliepia visam vėdinimo sistemos darbui ir, žinoma, oro kokybei. Tokie pavyzdžiai vėliau sukelia nepasitenkinimą ir sukuria neigiamus atsiliepimus apskritai apie patį rekuperacinį vėdinimą.

Rekuperatoriaus pasirinkimas svarbus, pradedant nuo rekuperatoriaus tipo, jo galingumo pasirinkimo, baigiant valdymu ir kokybišku jo įrengimu. Svarbu žinoti, kad rekuperatorius vaidina vieną iš svarbiausių vaidmenų visoje vėdinimo sistemoje. Taigi, renkantis įrenginį, reikėtų pradėti nuo biudžeto, kurį planuojate skirti, tačiau nusiteikite, kad pasitarus su specialistais šis biudžetas gali pasikeisti.

Rekuperatorių tipai

Rinkoje šiuo metu galite rasti kelių skirtingų tipų įrenginius – rotacinius, plokštelinius bei priešpriešinių srautų. Skirtingų tipų rekuperatoriai pasižymi skirtingu efektyvumu arba dar kitaip – šilumos atgavimo naudingumo koeficientu.

Efektyviausi šiuo metu – priešpriešinių srautų rekuperatoriai, kurių naudingumo koeficientas siekia maždaug iki 95%, toliau – rotaciniai su maždaug 85% šilumos atgavimo koeficientu ir plokšteliniai. Pastarųjų naudingumo koeficientas yra pats mažiausias, paprastai siekiantis iki 65%.

Be vis to, būtina atkreipti dėmesį į kitus įrenginio parametrus ir galimybes. Labai svarbu atsižvelgti į rekuperatoriaus darbinę temperatūrą, kurioje jis gali veikti be papildomų šilumokaičių, kurie ir sumažina jų efektyvumą.

Rekuperatoriaus galingumas

Tai pats svarbiausias įrenginio parametras, kuris užtikrina kokybišką visos vėdinimo sistemos veikimą. Atlikus rekuperatoriaus galingumo skaičiavimus, niekuomet nereikėtų rinktis mažesnio galingumo įrenginio. Įvertinus tai, kad gamintojas remiasi simuliaciniais efektyvumo vertinimais, realybėje jie gali šiek tiek skirtis, ypač šaltuoju metų laikų, esant minusinei temperatūrai.

Todėl visuomet vertėtų rinktis šiek tiek didesnio galingumo įrenginį, tokiu būdu, net ir dirbdamas mažesniu intensyvumu, užtikrins tinkamą sistemos darbą. Negana to, mažesnio galingumo įrenginys, dirbdamas maksimaliu pajėgumu, gali kelti didesnį, ir ne visuomet pageidaujamą, triukšmingumą.

Elektros energijos suvartojimas

Tai trečias iš svarbiausių rekuperatoriaus pasirinkimo parametrų, kuris svarbus, siekiant užtikrinti maksimalų oro apykaitos įgyvendinimą mažiausiomis elektros sąnaudomis. Kitaip tariant, reikia atkreipti dėmesį, kiek vatų elektros energijos įrenginys sunaudoja, sukurdamas oro srautą 1m3/h.