Ko nepamiršti vykstant slidinėti į kalnus?

Kaip ir kiekvienai pramogai bei sportui, slidinėjimui kalnuose taip pat reikalingos atitinkamos priemonės. Patyrę šio užsiėmimo gerbėjai tikriausiai puikiai žino kas reikalinga, kad slidinėjimas būtų be rūpesčių. Kur kas sunkiau vykstantiems slidinėti pirmą kartą. Mes skubame jums į pagalbą!

Pagrindiniai daiktai vykstant slidinėti į kalnus

  • Apranga

Slidinėjimo apranga – tai pirmasis daiktas, kuriuo turite pasirūpinti ruošdamiesi kelionei. Populiariausi yra specialūs slidinėjimo kombinezonai arba kelnių ir striukės komplektai. Rinkdamiesi aprangą nepamirškite ir pirštinių. Jos turi būti itin šiltos, nes rankos yra greičiausiai šalčio veikiama kūno vieta.

  • Slidės ar snieglentė

Slidinėjimo įrangą galite įsigyti arba nuomotis vietoje. Reguliariai šiuo sportu užsiimantys slidinėjimo mėgėjai dažniausiai slides ar įrangą įsigyja. O ketinantiems pirmą kartą vykti slidinėti rekomenduojama įrangą nuomotis.

  • Slidinėjimo šalmas

Tai būtiniausias slidinėjimo aksesuaras, kurį pasistenkite išsirinkti itin dėmesingai. Jums tinkantis ir kokybiškas šalmas apsaugos nuo traumų ir šalčio.

  • Slidinėjimo akiniai

Slidinėjimo akiniai yra vienas iš svarbiausių aksesuarų vykstant slidinėti. Jie ne tik apsaugo akis nuo sniego ir ledo skeveldrų, bet ir nuo saulės. Didžiausią dėmesį renkantis akinius skirkite UV apsaugos rodikliui (poliarizuoti akiniai pasižymi apsauga nuo ultravioletinių spindulių). Taip pat rekomenduojame teikti pirmenybę slidinėjimo akiniams su didesnėmis ventiliacinėmis angomis. Tokie akiniai nerasoja, tad užtikrina saugų slidinėjimą ir komforto jausmą.

  • Apsaugos

Apsaugos naudingos ir pažengusiems, o pradedantiesiems jos netgi būtinos norint išvengti traumų ir sumušimų. Slidinėjimo apsaugų pasiūloje rasite ne tik atskirų kūno dalių (kelių, alkūnių, dubens) apsaugas, bet ir apsauginę aprangą viršutinei ar apatinei kūno daliai (apsauginės kelnės, šortai ar šarvai).

Štai ir visa pagrindinė atributika, reikalinga vykstant slidinėti. Tikimės šie patarimai jums padės pasiruošti nepakartojamiems įspūdžiams be jokių nesklandumų.