Kaip padaryti tvarką savo finansuose?

Asmeninių finansų valdymo principus, labai svarbu žinoti kiekvienam žmogui, kadangi pakankamai dažnai susidaro ganėtinai paradoksali situacija: asmeninių finansų valdymas, ant popieriaus yra visiškai nesudėtinga finansų sritis, nereikalaujanti kažkokių specialių mokslų, tačiau daugelis vis tiek įsigudrina lengva ranka išmėtyti savo sunkiai uždirbtus pinigus. Kad taip neatsitiktų ir mums – skaitome toliau.

Apskritai, prieš priimant bet kokį svarbesnį finansinį sprendimą, reikėtų neskubėti. Pagalvokite kaip jūsų priimtas sprendimas įtakos tolimesnį gyvenimą ir planus, kaip paveiks bendrus šeimos finansus. Ar nusipirkę brangų daiktą išsimokėtinai, vis dar pajėgsite ateityje uždirbti daugiau negu išleidžiate? Ar neapgalvotai pasiskolinus didesnę sumą pinigų, šios skolos grąžinimas ilgainiui netaps problema? Jei perkate automobilį, reikėtų gerai pagalvoti ar automobilis nėra per brangus. O pavyzdžiui jei perkate butą, tuomet reikėtų pasvarstyti ar perkamas bute nėra per didelis. Kitaip sakant, svarbu suprasti, kad lik sėkmingo savo finansų valdymo einama palaipsniui ir kiekvienas veiksmas turės tam tikrų gerų arba blogų pasekmių ateityje.

Taigi, kokie tie pagrindiniai asmeninių finansų valdymo principai?

  1. Finansiniai poreikiai kinta bėgant laikui – dalykas paprastas, gyvenimas nestovi vietoje ir nesustabdomai bėga. O kartu su bėgančiu gyvenimu keičiasi ir mūsų poreikiai. Tiek finansiniai, tiek materialūs ir dvasiniai žinoma. Visi mes būname jauni, vėliau subręstame, o galiausiai pasenstame. Kiekviename šiame etape, neišvengiamai keičiasi ir mūsų poreikiai. Planuojant savo finansus reikia žinoti kada pinigus reikia uždirbti, o kada ateina metas ilsėtis.
  2. Svarbu nusistatyti aiškius finansinius tikslus  – visuomet reikia turėti tikslą, nes be tikslo bet koks kelias bus neteisingas. Jūsų tikslai gali būti trumpalaikiai, vidutinio ilgumo ir ilgalaikiai. Nusistatykite savo tikslą ir atkakliai jo siekite.
  3. Planuokite savo finansus – sudarykite savo finansinį planą. Pirma įvertinkite visą turtą kurį turite sukaupę. Vėliau suskaičiuokite kokių turite įsipareigojimų. Palyginę turimą turtą su įsipareigojimais, sužinosite tikrą savo finansų padėtį ir galėsite imtis veiksmų.
  4. Prižiūrėkite savo finansus – taisyklė ypatingai paprasta. Visuomet išleiskite mažiau nei uždirbate. Jei to padaryti taip lengvai neišeina, pradėkite registruoti savo išlaidas. Tuomet suprasite kur dingsta jūsų pinigai.

Pabaigai norėčiau pasakyti, kad šiuo metu mes neišvengiamai gyvename vartotojiškoje visuomenėje, todėl tokioje aplinkoje, mokėjimas kontroliuoti ir valdyti savo pinigus yra labai reikalingas. Jei siekiate finansinio saugumo ir stabilumo, turite išmanyti ir pateiktus pagrindinius savo finansų valdymo principus.