Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Vienas svarbiausių dalykų, atkreipiančių aplinkinių dėmesį yra šypsena. Jos grožis priklauso ne tik nuo higienos įpročių, gyvenimo būdo ar sveikatos būklės. Dažnai pašalinti įvairius šypsenos defektus, tokius kaip: dideli tarpai tarp dantų, nuskilę ar nulūžę dantys, suskilinėjęs ar nusitrynęs dantų emalis. Taip pat estetinis plombavimas gali padėti jei dantys yra praradę savo natūralią spalvą ar tirpstantis kaulas apnuogino dantų kaklelius.

Būtent estetinis plombavimo dėka, galima visiškai atkurti anatominę dantų formą: vageles, nelygumus, kauburėlius ir spalvą. Taip pat estetinis plombavimas leidžia saugiai uždengti dantų audinius, jei jie yra pažeisti. Ši procedūra padeda ne tik išspręsti įvairias odontologines problemas, bet ir tausoti jūsų natūralius dantis. Plomba visiškai atitinka danties audinio struktūrą, todėl estetiškai plombuoti galima ir nepilnai visą eilę dantų, o vieną ar tik kelis.

Estetinis plombavimas yra visiškai neskausminga procedūra, nes ji atliekama naudojant nejautrą. Norint ją atlikti, svarbu, kad dantys būtų sutaisyti ir sveiki. Jei jie yra stipriai pažeisti, tuomet vietoj plombavimo reikės estetinio protezavimo.

Dažniausiai estetinis plombavimas yra naudojamas koreguojant priekinius dantis. Pasidarius estetinį plombavimą, reiktų vengti rūkyti, gerti raudoną vyną, kavą ar kitus dažančius produktus. Bent kas pusę metų reiktų reguliariai apsilankyti pas estetinį plombavimą atlikusį specialistą, kad jis nupoliruotų dantis ir atnaujintų jų spalvą, nes po kiek laiko yra prarandamas blizgesys ir baltumas.

Labai svarbu tinkamai prižiūrėti ir valyti dantis, nenaudoti šiurkštaus šepetėlio ir ambrazyvinės pastos, taip pat būtina valyti tarpdančius specialiu šepetėliu ar siūlu. Galima naudoti ir skalavimo skystį. Taip pat kas pusę metų yra rekomenduojama atlikti profesionalią dantų higieną. Kaip tinkamai prižiūrėti dantis, po estetinio plombavimo atlikimo, jums patars jūsų gydytojas-odontologas. Daugiau apie estetinį plombavimą, galite sužinoti paspaudus ant nuorodos: https://www.gostautoklinika.lt/paslaugos/estetinis-plombavimas/.