Ką reikia žinoti prieš perkant padangas?

Rinkoje yra daug skirtingų gamintojų padangų, turinčių skirtingas charakteristikas  skirtingas kainas. Paprastam pirkėjui labai sunku išsirinkti, todėl turite žinoti keletą svarbių detalių apie jas.

Kuo brangesnės padangos, tuo garsesnis prekės ženklas ir geresnė kokybė. Visi gamintojai siūlo padangų asortimentą skirtingomis kainomis, kad užpildytų visą rinką, o tai aiškiai byloja apie jų kokybę. Ne kiekvienas vartotojas yra pasirengęs pirkti brangias padangas, kaip ir ne visi važinėja prabangiu automobiliu.

Daugeliui žmonių vis dar kyla klausimaas ar galima važinėti žieminėmis padangomis vasarą. Žinoma jei padangos yra su spygliais – važiuoti su jomis tikrai negalima, nes gadinasi ne tik padangos, bet ir kelio danga. Be to, kad žieminių ir vasarinių padangų protektoriai yra skirtingi, jos yra pagamintos iš skirtingų savybių gumos. Žieminės padangos gaminamos iš minkštesnių gumos rūšių, todėl vasaros karštyje jos suminkštėją. Kita vertus, vasarinės padangos yra standesnės. Todėl žiemos šalnomis jos tampa per daug elastingos, kad ratai galėtų normaliai sukibti su kelio danga.

Taupūs vairuotojai padangas keičia laiku, išsaugodami padangų savybes, o padangų naudojimas prailgėję nepakenkiant saugumui.

Renkantis padangas rekomenduojame pasikliauti dviem šaltiniais – siūlomu padangų asortimentu ir automobilio gamintojo rekomendacijomis. Keičiant padangos parametrus, tai yra, montuojant didesnio ar mažesnio dydžio padangas, jūs pažeidžiate technines charakteristikas. Automobilis gali būti gražesnis, tačiau tai gali pakenkti jūsų ir jūsų artimųjų saugumui.

Padanga laikoma nauja 5 metus. Tai reiškia, kad ją galima parduoti per 5 metus nuo pagaminimo datos.Kartais ši informacija yra painiojamas su prielaida, kad padangos galiojimo laikas yra 5 metai, tačiau taip nėra.

Norėdami surasti padangas, kurios yra pritaikytos jūsų automobiliui, naudokite pasirinkimą pagal transporto priemonę arba dydį. Nurodykite savo automobilio parametrus ar matmenis, pvz Opel ir programa jums automatiškai parinks visus jūsų automobiliui tinkamus prekės ženklus.