Naujos statybos butai Vilniuje laimi prieš senos statybos butus

Kai ateina laikas ir galimybės įsigyti nuosavą būstą, susimąstome, kokio ir kur jo norime, kokius galime kelti reikalavimus ir pageidavimus išsakyti brokeriui ar nekilnojamo turto pardavimo paieškos laukeliui internete. Gyvendami ne vienerius metus su tėvais jau pajaučiame, kokia namų erdvė mums patinka ir susikuriame būsimų savo namų viziją. Aišku norai ir galimybės kartais išsiskiria. Tenka nusileisti galimybėms, t.y. sutaupytai visai pinigų sumai, galimai skirti įsigyti butą arba suteikiamai banko paskolai. Taigi vienas iš dažniausiai pasitaikančių klausimų vos tik pradėjus buto paieškas, ką gi pasirinkti, naujos ar senos statybos būstą?

Taigi visų pirma pagrindinis kriterijus renkantis butą yra kaina. Negalvokite, kad senos statybos butai Vilniuje bus visada pigesni už naują statybą. Gali būti visai priešingai, nes kainą įtakoja ne vienas faktorius, bet pagrindinis visada buvo ir vis dar išlieka – vieta. Kuo vieta geresnė, palankesnė gyventi, arčiau miesto centro, ar kito išskirtinio objekto, tuo ji bus aukštesnė. Taip pat kitas kainos svertas – buto būklė. Kuo jis bus geriau įrengtas, suremontuotas, tuo kaina bus aukštesnė. Atminkite, kad senos statybos buto kaina miesto centre, senamiestyje panaši bus į naujos statybos butą miesto pakraštyje, miegamajame rajone.

Naujos statybos butai Vilniuje nurungia senos statybos ir dėl statybos kokybės. Naujame būste nereikia sukti galvos dėl sienų įtrūkimų, sunkiai besilaikančių balkonų, senų vamzdynų ar kitų namo tvarkymo darbų. Naujos statybos butai Vilniuje turi statybų garantiją. Beje, naujos statybos butą galėsite nupirkti su daline apdaila ir įsirengti būstą, apsistatyti jį baldais pagal savo skonį. Senos statybos būstai dažnai jau yra įrengti, o neretai juose taip pat yra baldai, tačiau jeigu esamas buto interjeras nepatinka, tuomet jį galite pakeisti pagal savo skonį, bet tam prireiks ir daugiau išlaidų. Atminkite, kad senos statybos namuose dažnai yra senos šildymo, vėdinimo sistemos, todėl komunalinės išlaidos dažnai būna didesnės. Vadinasi, buto išlaikymo kaštai bus didesni. Vienareikšmiškai nuspręsti, kas geriau – senos ar naujos statybos būstas, vieno atsakymo nėra, tačiau išsiaiškinę visus svarbiausius aspektus, galite lengviau priimti sprendimą.