Naujagimio kraitelis: mano sąrašas (tai, kas svarbiausia)

Kai kas mano, kad iki kūdikio gimimo įsigytas kraitelis naujagimiui – blogas ženklas.

Aš netikiu prietarais ir manau, kad kūdikiui būtinus dalykus geriau nusipirkti iš anksto. Patikėkite, kai jau su kūdikiu ant rankų grįšite iš gimdymo namų į savo namus, jums jau tikrai bus nebe iki pirkinių.

Kai laukiausi Rūtos, tai kudikio kraitelio sarasas man nuolat sukosi galvoje ir aš įkyrėjau visoms vaikus auginančioms draugėms su klausimu, tai koks gi turėtų būti tas tobulas kudikio kraitelis. Savaime suprantama, aš nepuoliau visko aklai pirkti pagal draugių pasiūlytus sąrašus, tačiau reikia pripažinti, kad jos mane nukreipė teisinga linkme. Be to, daug naudingos informacijos apie tai, kaip turėtų atrodyti kraitelis kudikiui sužinojau iš internete esančių įvairiausių mamyčių klubų ir forumų.

Dabar atėjo mano laikas pasidalinti patirtimi ir informacija apie tai, kokie turėtų būti tie teisingi kudikiu kraiteliai.

Vienas ypatingai svarbus patarimas

Kai apsispręsite, koks jūsų manymu bus jūsų kūdikio kraitelis, nebėkite su tuo sąrašu į pirmą pasitaikiusią vaikiškų prekių parduotuvę. Taip jūs rizikuojate išleisti nemažą krūvą pinigų daiktams, kurių vėliau galbūt nė neprireiks.

Nepatingėkite rasti laiko pasiskaityti atsiliepimus apie konkrečius daiktus, pavyzdžiui, apie konkretų vežimėlio modelį ir jo kainas internete. Jei turite galimybę apžiūrėkite patikusio vežimėlio modelį realioje parduotuvėje ir tik tada pirkite. Taip labiausiai tikėtina, kad įsigysite daiktą, kuris ateityje jūsų nenuvils.

Taigi, merginos, siūlau jums iš savo patirties kaip turi atrodyti naujagimio kraitelis. Sarasas pagrįstas mano asmenine ir kitų rūpestingų mamyčių patirtimi. Tokia kudikio kraitele džiaugiausi augindama dvi savo dukras, kurias skiria 2,3 metų amžiaus skirtumas.

Pagrindinis kūdikio kraitelis. Sąrašas naujagimiui

 1. Lovelė. Mes pirkome pačią paprasčiausią klasikinę lovytę be jokių lingių, kadangi aš nenorėjau pratinti mažylės prie sūpavimo. Pagrindiniai kriterijai, renkantis lovelę mano manymu yra patikimumas, natūralios medžiagos (bukas, pušis, beržas) ir standartinis čiužinio dydis 120х60.
 2. Lovelės čiužinys. Patys geriausi – ortopediniai čiužiniai su kokoso pluoštu ir aukštu arba vidutiniu kietumo lygiu. Jei yra galimybė, geriausia įsigyti dvipusį čiužinį, kurio viena pusė kietesnė – naujagimiui, o kai kūdikis paūgės, galima atversti kitą pusę – minkštesnę.
 3. Neperšlampantis antčiužinis su guma. Žinoma, jo galite ir neturėti, o naudotis paprasčiausia klijuote, tačiau aš vis tik primygtinai patarčiau įsigyti antčiužinį, nes paprasta klijuotė nuslysta, be to, ji brazda ir gali išbudinti mažylį, o svarbiausia, ant klijuotės kūdikis gali prakaituoti, kadangi ši absoliučiai nepraleidžia oro.
 4. Borteliai ir patalynė. Iš pradžių jums prireiks tik bortelių (geriau pirkti šviesius vienspalvius arba neutralios spalvos), antklodės ir patalynės komplekto (o geriausia iš karto du — bet kuriuo atveju pravers). Variantas — įsigyti viską atskirai. Tai leis jums neblogai sutaupyti, be to, turėsite didesnę pasirinkimo galimybę ir jūs įsigysite tik tai, ko jums iš tikro reikia, o ne tai, ką jums pasiūlys gamintojai jau paruoštame patalynės komplekte.
 5. Šiltas pledas.
 6. Naktinė lemputė bemiegėms naktims, kurios, deja, dažnokai lydi jaunas mamytes, ypač pirmosiomis naktimis. Tokią naktinę lemputę geriausia padėti šalia kūdikio lovelės. Jei arti nėra rozetės, tada pasinaudokite prailgintuvu.
 7. Vežimėlis. Čia aš jums patarčiau apsilankyti artimiausioje vaikiškų prekių parduotuvėje, kur galėsite pačiupinėti, apžiūrėti, o pirkti jau siūlyčiau internetinėje parduotuvėje (tokiu būdu jūs galėsite sutaupyti išties nemenką pinigų sumelę).
 8. Automobilio kėdutė ar automobilio lopšys. Jei planuojate su mažu vaiku dažnai ir toli keliauti, tai geriau įsigyti automobilio lopšį, jame naujagimiui patogiau, kadangi jis gali miegoti visiškai horizontalioje padėtyje. Jei keliausite tik retkarčiais ir atstumai bus nedideli, tai iš karto galima įsigyti 0+ kategorijos automobilio kėdutę su įdėklu naujagimiams.

Papildomas kūdikio kraitelio sąrašas

 1. Žaislų karuselė virš lovytės.
 2. Šezlongas (gultukas kūdikiui). Jei leidžia finansinė padėtis, jį galima nusipirkti iš anksto. Arba šį pirkinį galima kuriam laikui atidėti, tačiau jau apsižiūrėkite jums patinkantį modelį, kad paskui nebereikėtų gaišti laiko paieškoms. Gultuko prireiks, kai mažyliui sukaks mėnuo ir jam nusibos nuolat gulėti lovytėje. Mums gultukas tapo tikru išsigelbėjimu – abi dukrytės su malonumu jame gulėjo ir žaidė, o aš tuo metu ramiausiai galėjau užsiimti namų ruoša.
 3. Maitinimo pagalvėlė. Jūs ją tikrai įvertinsite, jei maitinsite krūtimi ir tai darysite ganėtinai ilgą laiką. Ši pagalvėlė – išskirtinai patogus daiktas – nuima krūvį nuo rankų, kaklo ir nugaros raumenų. Maitinimo pagalvėlės dėka galima maitinti kūdikį ir tuo pat metu skaityti, gerti arbatą ar susirašinėti mobiliuoju telefonu. Man maitinimo pagalvėlė labai labai labai padėjo – Rūta iki 6 mėnesių galėdavo valgyti po pusvalandį ir net ilgiau, ant tos pagalvėlės ji ir užmigdavo. Milda valgydavo kur kas greičiau, bet ir ją maitindavau ant pagalvėlės ir maitinu iki šiol, nors jai jau netrukus sueis metukai. Beje, tuo pat tikslu galima panaudoti ir specialią pagalvę nėščiosioms. Apskritai, pagrindinė šios pagalvės paskirtis – būsimai mamai suteikti komfortą, kokybišką poilsį ir ramų miegą.

Na, ir kaip jums toks kūdikio kraitelis? Sąrašas pirmiesiems mėnesiams – ilgas? O juk šis naujagimiu kraitelis sudarytas tik iš pačių svarbiausių dalykų!

Dovanų rinkiniai naujagimiams

Atėjo metas pakalbėti apie rūbelius ir dovaneles kudikiui. Paprastai patariama pradėti įsigyti rūbelius nuo 56 dydžio (50-58 cm – naujagimių ūgis),tačiau jei naujagimio tėveliai aukštaūgiai, tai galima iš karto pirkti 62 dydį (59-64 ūgis) standartinio ūgio 1-3 mėnesių mažyliui bus kaip tik!

Jums prireiks:

 • smėlinukai (bodžiukai) ilgomis rankovėmis (medvilniniai; su užsegimu spaudėmis tarp kojyčių; 2 56 dydžio ir 3 vnt. 62 dydžio);
 • smėlinukai (bodžiukai) trumpomis rankovytėmis (medvilniniai; su užsegimu spaudėmis tarp kojyčių; 1 56 dydžio ir 1 vnt. 62 dydžio);
 • kombinezonai (miego kombinezonai) – (medvilniniai; su uždengtomis pėdutėmis; su užsegimu priekyje; 1 56 dydžio (šiltas), 1 vnt. 56 dydžio (lengvas) ir 3 vnt. 62 dydžio);
 • kojinytės arba kūdikio batukai (medvilninės; 2 poros naujagimiams 8-9 dydžio ir 2 poros sekančio dydžio);
 • kūdikio kepurytės (plonos – 1 naujagimiams skirto dydžio, šiltos – 2 vnt. tokio pat dydžio ir 2 vnt. sekančio dydžio – šilta ir plona);
 • kepurytė į lauką (1 );
 • komplektas išeinant iš gimdymo namų (kombinezonas, kūdikio kepurytė, vokelis);
 • pirštinytės patiems mažiausiems (kūdikių pirštinytės);
 • siaustinukai (medvilniniai, šilti ir lengvi);
 • šilti marškinėliai (62 dydžio)-1;
 • vilnonės kojinytės į lauką (1 pora 8-9 dydžio ir 1 pora sekančio dydžio);
 • šliaužtinukai (medvilniniai, šilti ir lengvi).

Jei turite draugų, kurie į svečius ateina ne tuščiomis rankomis tai, patikėkite, dovanos naujagimiams išrinkimas – nemažas galvos skausmas. Ką padovanoti naujagimiui? Kokios dovanos kūdikiams išties naudingos? Ar dovana naujagimiui berniukui ir dovana naujagimiui mergaitei turi esminių skirtumų? Kokios apskritai dovanos naujagimiui priimtinos? Palengvinkite jiems gyvenimą! Tegul dovana naujagimiui bus išties maloni ir naudinga. Tiesiog pasiūlykite jiems šią nuorodą į dovanų rinkinius naujagimiams. Ten visi daiktai išties labai aukštos kokybės ir visi tikrai jums pravers. Čia jūsų pasirinkimui laukia tikrai nuostabios dovanos kudikiams.

Kūdikių prekės. Kur įsigyti?

Savo laiku aš turėjau nemažai vargo – labai atidžiai domėjausi ar įmanomas įsigyti naujagimio kraitelis internetu, sudariau internetinių parduotuvių sąrašą, įdėmiai išanalizavau viską, ką jos parduoda bei išsisaugojau mane dominančių prekių kainas. Lankiausi ir įprastose parduotuvėse, viską čiupinėjau, tyrinėjau, pardavėjams užduodavau tūkstančius klausimų, domėjausi ar geriau įsigyti atskirus daiktus ar paprastesnis sprendimas – rinkinys naujagimiui. Su laiku perpratau kaip vyksta „išpardavimai“. Labiausiai man patiko internetinė parduotuvė Kidy.eu, ten nuo pat pirmo žingsnio akcentuojama vaikiškų drabužių kokybė, dabar aš jau žinau daugybę garsių firmų gaminių, kurie palengvina mamų gyvenimą. Šioje internetinėje parduotuvėje galima įsigyti visus mano šiame straipsnelyje paminėtus daiktus, tame tarpe ir dovanos kudikiui. Man labai patiko merino vilnos kudikio kraitelis ir daugybė kitų kokybiškų, labai gražių daiktų. Internetinėje parduotuvėje Kidy.eu mane labai maloniai nustebino prekių kainos, daiktų kokybė ir tai, kad ši parduotuvė savo prekes pristato pirkėjams visame pasaulyje, tačiau tai jau kita istorija.