kursai nesciosioms

Kursai nėščiosioms — pirmasis žingsnis į motinystę

kursai nesciosiomsKūdikio laukimas sukelia tikrą nuotaikų audrą. Iš pradžių apima begalinis džiaugsmas, vėliau sumišimas ar net baimė. Vaiko atėjimas į pasaulį sukelia nerimo ir šeimoms, jau turinčioms vaikų, o tiems, kas laukia pirmagimio šis laikotarpis yra naujas neištyrinėtas nuotykis. Nepasitikėjimas savimi, nerimas, lengvas pamišimas — tai gana normali reakcija į artėjantį džiaugsmą. Tačiau, labai baimintis neverta. Šiomis dienomis galima rasti daugybę informacijos, padėsiančios savo laukimą paversti nedidele švente.

Jaunos mamos, besilaukiančios pirmojo kūdikio, dažnai stresuoja ir baiminasi ar bus geros mamos. Tai visai natūralu, nes dažnai bijome tai, ko nežinome arba nemokame. Būdas palengvinti savo „kančias“ yra. Tai — kursai nėščiosioms. Nėščiųjų kursai gali būti puikus pradžiamokslis jaunoms ir dar nepatyrusioms mamoms bei jų antrosioms pusėms. Pamokos nėščiosioms aktualiausios tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio, nes tada kyla daugybė klausimų, atsiranda baimių ir nerimo dėl to, kad neaišku, kas laukia ateityje. Išgirdus atsakymus į rūpimus klausimus nerimas sumažėja, išryškėja ateities vizijos. Pagrindinis kursų nėščiosioms tikslas — suteikti žinių ir įkvėpti pasitikėjimo. Kursai nėščiosioms apima daug ir įvairių temų. Paskaitų metu aptariamas ne tik gimdymas, bet nėštumo eiga, nėštukių sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui, kvėpavimo technikos, skausmo malšinimo būdai, žindymas ir, žinoma, kūdikio priežiūra. Klaidinga manyti, kad kursai nėščiosioms yra skirti tik besilaukiančioms moterims. Tėvas užima labai svarbią poziciją visame laukimosi periode. Todėl jam svarbu susipažinti su gimdymo procesu, sužinoti, kaip gali padėti savo vaiko mamai tiek visus devynis mėnesius, tiek ir gimdymo metu. Yra ir tokių kursų, kuriuose būsimas vaiko tėvas gauna specialų informacijos paketą apie gyvenimo pokyčius atsiradus kūdikiui. Tokių susitikimų metu daugiau dėmesio skiriama psichologiniam pasiruošimui: emocijų valdymui, socialinio statuso ir tėvo vaidmens suvokimui.

Kursai nėščiosioms gali būti mokami ir nemokami. Tai gali būti atskirų temų užsiėmimai arba bendrų mokymų kompleksas. Kiekviena būsima mama pasirenka tokius nėščiųjų kursus, kokie labiausiai tenkina jos lūkesčius.