laikrodžiai

Kodėl vienas laikrodis pigus, o kitas brangus?

laikrodžiai

Kainų skirtumų yra bene visose srityse. Batono kepalas gali kainuoti 50 centų arba 80. Batai gali kainuoti 35 eurus arba 110. Dviratis gali kainuoti 200 eurų arba 1500. Atostogos gali kainuoti 300 eurų arba 3500. O laikrodžiai yra vienas iš geriausių įrodymų, kad rinka – tai labai skirtingų kainų visuma. Beje, jeigu domitės laikrodžiais ar norite įsigyti, rekomenduojame apsilankyti el. parduotuvėje https://chronos.lt/.

Kodėl vienas laikrodis kainuoja dviženklę sumą, o kitas – penkiaženklę? Paaiškinsime tai keliais punktais, tad kviečiame skaityti toliau.

Laikrodžio tipas

Kalbėdami apie rūšis norėtume išskirti kvarcinius ir mechaninius mechanizmus. Būtent ši ypatybė lemia, ar laikrodis yra didesnių, ar mažesnių kainų kategorijoje. Kiekvienas specialistas pasakys, kad mechaniniai laikrodžiai – brangesnis pirkinys. Tiesa, reikia paminėti, kad ir mechaninių pasitaiko patraukliai įkainotų. Visgi tendencija aiški – mechaninis brangesnis, kvarcinis pigesnis.

O ar yra skirtumas tarp solidaus ir sportinio laikrodžio kainos? Paprastai žmonės linkę manyti, jog solidus produktas yra brangesnis. Tačiau rinkoje tikrai aptinkama itin brangių sportiško dizaino gaminių. Nors jie prie kostiumo nelabai tiks, bet užtat yra solidžiai pagaminti – viskas apgalvota, sukurta taip, kad veiktų nepriekaištingai.

Papildomos funkcijos

Vieni rankiniai laikrodžiai rodo laiką, o kiti turi aibę kitų funkcijų, pavyzdžiui, skaičius langelyje skelbia, kokia yra diena. Kai kurie laikrodžiai atlieka chronografo vaidmenį ar net informuoja apie mėnulio fazes. Ar tai turi įtakos kainai? Taip. Bet ne visada. Kai kada minimalizmas kainuoja daugiau – yra tokių minimalistinio dizaino elegantiškų laikrodžių, kurie anaiptol nepigūs.

Išskirtinumas

Laikrodis gali būti masyvus arba, atvirkščiai, labai kompaktiškas. Dėmesį patraukia itin ploni laikrodžiai. Tuomet stebimasi, kaip vos kelių milimetrų korpuse įtaisyti visi reikiami mechanizmai.

Plonas korpusas – grakštumas, lengvumas ir netgi išskirtinumas. Nors už tokį malonumą gali tekti pakloti daugiau, pirkėjai sutinka, jog kai kurie laikrodžiai to tikrai verti.

Vardas

Sunku pasakyti, kokią kainos dalį lemia laikrodžio pavadinimas. Tačiau kai kurių gamintojų produktai jau tapę etalonais. Perskaičius pavadinimą iš karto aišku, kad pigu nebus. „Omega“, „Rolex“ – puikūs pavyzdžiai, jog užrašas etiketėje ar ciferblate sufleruoja apie stambią sumą.

Štai kas intriguoja: to paties gamintojo skirtingi modeliai gali kainuoti labai nevienodai. Vadinasi, orientuojamasi ne tik į siaurą pirkėjų ratą. Nenustebkite, jeigu logotipas tas pats, o kainos skirsis keturgubai.

Akcijos

Prekyba turbūt neįsivaizduojama be akcijų. Ar tai būtų vyriški, ar moteriški laikrodžiai, akcijos šioje srityje nesvetimos. O nuo to priklauso kaina. Tarkim, daiktas, už kurį anksčiau prašyta 130 eurų, dabar su nuolaida siūlomas už 115. O kitoje parduotuvėje standartinė kaina – 145 ir akcija nepaskelbta. Šitokiu atveju išryškėja skaičių nevienodumas.

Pigu ir kokybiška?

Skaitytojams tikriausiai kyla klausimas, ar maža kaina gali būti vienoje gretoje su aukšta kokybe. Ir atsakome: taip, yra tikrai kokybiškų ir palyginti nebrangių laikrodžių. Žmonės tokius pirkinius vertina puikiai.

Norintiems pasižvalgyti, kas gero siūloma šiuolaikinėje laikrodžių rinkoje, rekomenduojame adresą https://chronos.lt/.