KAM REIKALINGI PLYTELIŲ APVADAI?

Dar nelabai seniai, praėjusio amžiaus pabaigoje, plytelių klijavimo prie įvairiausių paviršių metu, kad jos viena nuo kitos liktų atskirtos reikiamu atstumu, buvo į pagalbą būdavo pasitelkiamos virvutės, vinys ar kas nors panašaus. O dabar tai jau yra tapę atgyvena, pirmaisiais naujojo amžiaus dešimtmečiais pastebima akivaizdi pažanga. Tarpams tarp plytelių užpildyti naudojami įvairiausių formų plytelių apvadai, kurie padeda pasiekti tai, kad tarpai tarp plytelių išliktų vienodo arba nuo vieno rašto tolygiai būtų pereinama į kitą. Derinant skirtingos spalvos plyteles puikiai pasitarnauja geri plytelių apvadai.

Iš kokių medžiagų dažniausiai yra gaminami plytelių kraštų apvadai?

Dabartiniuose apdailos darbuose dažniausiai naudojami plytelių apvadai pagaminti iš aliuminio lydinio arba nerūdijančio plieno. Jie yra pačių įvairiausių stilių ir spalvų, todėl atitinkamai priderinti apvadai interjerui suteikia nepriekaištingą išorinį grožį. Be to, plytelių apvadai, kurie pagaminti iš aliuminio lydinio, ar kitų metalų medžiagų, pasižymi gera tekstūra ir ilgai trunkančiu patvarumu. Tiesa, kuo geresnės kokybės apvadai, tuo jie brangiau kainuoja. Taip pat gali būti naudojami ir tokie apvadai, kurie pagaminti iš tos pačios medžiagos kaip ir plytelė. Pavyzdžiui, keramikiniai arba akmens masės apvadai.

Kokiu tikslu yra naudojami plytelių pakraščių apvadai?

Įprastai nerūdijančio plieno ir iš kitokių medžiagų pagaminti plytelių apvadai būna naudojami tiek išoriniuose, tiek vidiniuose sienų kampuose. Plytelių kraštų apdailoje naudojamos apvalių, L, U raidės, figūriniai ir kitokių formų apvadai. Jie pasitarnauja ne tik kaip pačios plytelės apsauga, bet ir apdaila. Jų dėka puikiai galima paslėpti išorinius plytelių kraštus. Be to, jie šauniai papildo bendrą dekoratyvinių plytelių sukuriamą aplinką, prisideda prie harmoningo interjero vientisumo. Plytelių apvadų formos, spalva, dizainas ir modeliai tiesiogiai pritaikomi prie esamų dekoratyvinių plytelių formų, spalvų ir dizaino. Apvadai lyg ir nepastebimai tampa tarsi tęstine, į akis ryškiai nekrentančia plytelių dalimi.

Kita vertus, plytelių apvadai gali ir kontrastuoti su esama jų spalva, bendra išvaizda, tokiu būdu išryškindami pačias plyteles ar iš jų sudėliotą ornamentiką. Todėl prieš įsigydami apvadus plytelėms, pasikonsultuokite su parduotuvės konsultantais.