Kaip tinkamai prižiūrėti indaplovę ir išvengti galimų gedimų?

Indaplovė – vienas tų buitinių prietaisų, kuris leidžia gerokai palengvinti kasdienybę. Nusprendus įsigyti naują indaplovę įprastai yra tikimasi, kad ji tarnaus pakankamai ilgą laiką, tačiau nereikėtų užmiršti pasirūpinti tinkama jos priežiūra. Jei nesilaikoma tam tikrų elementarių priežiūros taisyklių, jau po poros metų gali būti reikalingas indaplovės remontas. Tai, žinoma, visada yra susiję su papildomomis išlaidomis, todėl svarbu žinoti pagrindines indaplovės priežiūros taisykles, kurios užtikrins šio įrenginio ilgaamžiškumą. Taigi, kokios jų yra pačios svarbiausios?

Naudokite specialias plovimo priemones

Kiekvieno plovimo metu rekomenduojama naudoti ne tik indų plovimo priemones, bet taip pat ir tokias priemones, kurios yra skirtos indaplovės priežiūrai. Tai padės išvengti nešvarumų kaupimosi, todėl indaplovės darbas bus kur kas sklandesnis.

Tinkamai sudėkite indus

Rekomenduojama lengvesnius indus dėti į viršų, o sunkesnius – į apačią. Būtina pasirūpinti, kad ant indų nebūtų prikibusių maisto likučių – tokiu atveju indai bus išplaunami švariau, o indaplovė neužsikimš. Indus rekomenduojama sukrauti iš karto po valgio – tokiu atveju jie bus išplaunami gerokai švariau. Puodelius rekomenduojama apversti, nes tuomet juose nesikaups vanduo, ir šie indai bus išplaunami švariau.

Išvalykite sietelį

Po kiekvieno indų plovimo rekomenduojama išvalyti sietelį – čia renkasi iš indų išplauti maisto likučiai, todėl svarbu juos pašalinti. Tai padės pasirūpinti, kad indaplovė neskleistų nemalonaus kapo, taigi, tam vertėtų skirti pakankamai dėmesio.

Nepamirškite reguliaraus indaplovės valymo

Kartą per mėnesį rekomenduojama atlikti kruopštų indaplovės valymą, nes būtent tai galės užtikrinti, kad ši buitinė technika veiks pakankamai sklandžiai. Neužtenka vien tik pavalyti šluoste – prieš atliekant valymo darbus patartina išimti visas lentynėles, pasiruošti šepetuką, skirtą valyti įvairioms ertmėms, ir t.t. Nedideles ertmes taip pat galima valyti dantų krapštuku, o indaplovės vidų galima praplauti baltuoju actu.

Tinkamai prižiūrima indaplovė gali tarnauti iš tiesų ilgą laiką, tačiau įvairių ne visada pavyksta išvengti. Jei bu reikalingas indaplovių remontas, nedvejodami kreipkitės į patyrusius meistrus, kurie galės atvykti į jūsų namus, ir nustatyti gedimo priežastį. Patikimų meistrų kontaktus rasite čia: https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/indaplovių-remontas/.