Kaip pasirinkti kompiuterį?

Šiandien kompiuteriai jau tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Juos naudojame ir darbui, ir poilsiui. Daugelis mūsų yra gana įgudę kompiuterių naudotojai, tačiau kai prireikia išsirinkti naują įrenginį, kyla daugybė klausimų. Aptarkime pagrindinius skirtumus pagal kompiuterių paskirtį.

Kompiuteriai darbui

Šie kompiuteriai yra skirti administraciniam darbui, kai dažniausiai naudojamos programos yra naršyklė, skaičiuoklė ir teksto redaktorius. Tam nereikia itin didelių resursų, todėl tokie kompiuteriai nėra itin galingi, tačiau su paprastomis programomis veikia greitai ir sklandžiai. Jų kaina yra mažesnė, todėl įmonės, kuriose yra didelis administracinio darbo poreikis dažnai renkasi šio tipo kompiuterius.

Žaidimų kompiuteriai

Ši kompiuterių kategorija išsiskiria galingais procesoriais ir vaizdo plokštėmis. Šiuolaikiniai žaidimai iš kompiuterio reikalauja daug resursų, tad žaidimams skirti kompiuteriai yra itin galingi. Jie gali būti tiek stacionarūs, tiek nešiojamieji. Pastarojo tipo įrenginiai vis labiau populiarėja tarp žaidėjų, nes suteikia mobilumą ir yra patogūs naudoti. Didelį žaidimas skirtų nešiojamųjų kompiuterių asortimentą rasite šioje nuorodoje: https://www.bite.lt/nesiojami-kompiuteriai-zaidimams.

Kūrybai skirti kompiuteriai

Tie, kas su kompiuteriais dirba kūrybinį darbą arba kuria laisvalaikiu, žino, kad paprasto kompiuterio techninių galimybių jų naudojamoms programoms gali ir neužtekti. Nuotraukų redagavimas, grafinio dizaino kūrimas ir panašios užduotys reikalauja didelių techninių pajėgumų, tad reikia ir galingo procesoriaus, ir didelės operatyviosios atminties.

Planšetiniai kompiuteriai

Šio tipo kompiuterius pamėgo įvairaus amžiaus žmonės ir jie naudojami tiek darbui, tiek pramogoms. Planšetiniai kompiuteriai gali būti gana galingi, tad jie tinka ir žaidimams, ir grafiniam dizainui. Be to, esant poreikiui, prie jų galima prijungti klaviatūrą ir monitorių, tad planšetė veiks kaip įprastas kompiuteris! Vis dėlto daugelis labiausiai vertina mobilumą, kurį suteikia planšetės.