Kaip kovoti su sausėjančiomis akimis nešiojant mėnesinius kontaktinius lęšius

Kontaktinių lęšių nešiojimas gali labai pagerinti jūsų regėjimą ir suteikti lankstumo, kurio akiniai negali suteikti. Tačiau dėl to kyla ir akių sausumo rizika. Naujiems lęšių nešiotojams ši nemaloni būklė ypač pavojinga, nes jie prisitaiko prie naujai įgytų lęšių naudojimo įpročių, tačiau net ir patyrę kontaktinių lęšių naudotojai kartais susiduria su šia problema dėl aplinkos veiksnių. Laimei, yra keletas paprastų veiksmų, kurių galima imtis norint kovoti su akių sausumu nešiojant mėnesinius kontaktinius lęšius, neprarandant regėjimo aiškumo ar komforto – skaitykite toliau ir sužinokite daugiau!

1. Naudokite dirbtines ašaras

Jei nešiojate kontaktinius lęšius ir kenčiate nuo akių sausumo, dirbtinių ašarų naudojimas gali būti naudingas būdas kovoti su šia problema. Dirbtinių ašarų galima įsigyti be recepto, jos gali padėti sutepti akis ir palengvinti sausumo simptomus.

2. Išbandykite kito prekės ženklo kontaktinius lęšius

Jei pastebėjote, kad nešiodami kontaktinius lęšius kenčiate nuo akių sausumo, gali būti verta išbandyti kito prekės ženklo lęšius. Kai kurių gamintojų kontaktiniai lęšiai yra labiau pralaidūs orui nei kiti ir gali padėti sumažinti akių sausumo simptomus.

3. Dažnai mirksėkite

Vienas paprasčiausių būdų kovoti su akių sausumu – dažniau mirksėti. Kai mirksime, akių vokai paskleidžia ašaras po akių paviršių, o tai padeda palaikyti jų drėgmę. Jei dirbate kompiuteriu ar užsiimate kita veikla, kurią atliekant tenka ilgai žiūrėti į akis, būtinai darykite pertraukėles ir dažnai mirksėkite.

4. Naudokite oro drėkintuvą

Dar vienas būdas kovoti su akių sausumu – namuose ar biure naudoti oro drėkintuvą. Drėkintuvas į orą prideda drėgmės, kuri padeda išlaikyti akių drėgmę ir išvengti akių sausumo simptomų.

5. Lauke nešiokite akinius nuo saulės

Akinių nuo saulės nešiojimas lauke taip pat gali padėti kovoti su akių sausumu, nes jie apsaugo akis nuo vėjo ir dulkių. Įsitikinkite, kad pasirinkote akinius nuo saulės, kurie apjuosia galvą, kad jie maksimaliai apsaugotų akis.

6. Kreipkitės į akių gydytoją

Jei pastebėjote, kad nė vienas iš šių patarimų nepadeda sumažinti akių sausumo simptomų, svarbu kreiptis į akių gydytoją, nes gali būti, kad jūsų problemą lemia kita priežastis.

Akių sausumas gali būti skausminga patirtis, tačiau naudojant mėnesinius kontaktinius lęšius jį galima suvaldyti. Šie lęšiai sukurti taip, kad per lęšį patektų deguonies ir drėgmės, todėl jie tokie patogūs žmonėms, kenčiantiems nuo sausų akių. Investicija į mėnesinius kontaktinius lęšius gali padėti jums palengvinti sausų akių simptomus ir padidinti kontaktinių lęšių nešiojimo komfortą. Be to, rekomenduojama laikytis geros akių higienos, pavyzdžiui, reguliariai valyti lęšius, laiku juos keisti pagal gydytojo rekomendacijas ir vengti pakartotinai naudoti vienkartinius kontaktinius lęšius. Jei kenčiate nuo akių sausumo, rinkitės Optika Vizija mėnesinius lęšius, kurie užtikrina didžiausią komfortą ir pralaidumą orui tiems, kurie susiduria su šia liga. Taigi nebedvejokite – pradėkite tvarkyti sausų akių būklę dabar!