Ką svarbu žinoti apie palto priežiūrą?

Paltas – vienas tų drabužių, kurio pasirinkimui vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Šiandien tokių drabužių pasirinkimas yra tikrai labai platus – tuo galėsite įsitikinti apsilankę Style24.lt internetinėje parduotuvėje. Dėmesys visada turėtų krypti į tai, kas labiausiai tinka jūsų figūros tipui, o įsigijus patinkantį paltą būtina pasirūpinti tinkama jo priežiūra. Deja, tam ne visada yra skiriama pakankamai dėmesio, tačiau tuomet, jei vadovausitės keliomis svarbiausiomis taisyklėmis, paltas tarnaus ne vieną sezoną. Taigi, ką svarbu žinoti apie šių drabužių priežiūrą?

Palto laikymas

Šiltuoju metų laiku paltą rekomenduojama laikyti sausoje vietoje (geriausia jš pakabinti ant pakabos, kad neatsirastų raukšlių). Jei įsigijote vilnonį paltą, jį laikykite medvilniniame maiše, kuris leis audiniui kvėpuoti. Šalia šio maišo patartina padėti medžiaginiuose maišeliuose patalpintų priemonių nuo kandžių, kurios padės išvengti palto pažeidimų. Naują paltą galite iš karto pakabinti ant pakabos ar įdėti į natūralaus audinio maišą ir jį užsandarinti. Jei paltas jau buvo dėvėtas, tokiu atveju pirmiausia reikės jį išvalyti (prakaito ar maisto likučių kvapas traukia kandis, todėl neišvalytas paltas kito sezono gali ir nesulaukti). Taip pat galite rinktis ir specialų polietileno maišą, kuris yra skirtas palto laikymui, tačiau visada svarbu įsitikinti, kad spintoje ar drabužinėje yra pakankamai sausa (paltai yra linkę sugerti drėgmę).

Ar paltą galima skalbti?

Tai visuomet priklauso nuo to, koks yra palto audinys. Jei skalbsite natūralios vilnos paltą, tokiu atveju rizikuosite, kad jis gali susitraukti ar prarasti savo formą, todėl to reikėtų vengti. Jei paltas pagamintas iš sintetinio audinio, tikėtina, kad jis gali būti skalbiamas naudojant įprastus skalbimo režimus, tačiau pirmiausia vertėtų pasidomėti, kas yra rašoma ant palto etiketės.

Rinkitės tinkamus skalbiklius

Jei paltas bus skalbiamas rankomis arba skalbyklėje, reikėtų vengti pernelyg „agresyvių“ skalbimo priemonių, nes tai gali pažeisti palto audinį ar išblukinti spalvą. Kartais visiškai pakanka išskalbti vien tik vandeniu – jei ant palto nėra dėmių, toks skalbimas gali būti pakankamai veiksmingas.

Vilnonio palto atnaujinimas

Vilnoniai paltai turėtų būti valomi valykloje – daugumai jų tinka tik sausas valymas. Vis dėlto, taip pat galite pasirūpinti ir savarankišku vilnonio audinio atnaujinimu: tam galite rinktis specialų drabužiams skirtą šepetį arba drėgną šluostę.

Kaip valyti dėmes?

Jei ant palto užtikštų dažančio gėrimo lašelis, riebalų ar kito dėmes paliekančio skysčio, svarbu žinoti, kokių priemonių vertėtų imtis. Švaria šluoste kiek įmanoma greičiau nuvalykite dėmę, tačiau jos netrinkite. Jei paltas buvo suteptas dažais ar nagų laku, nemėginkite šių dėmių valyti savarankiškai – paltą kuo skubiau neškite į valyklą. Jei paltą planuojate lyginti, pirmiausia vertėtų įsitikinti, kad ant šio drabužio nėra dėmių, nes priešingu atveju jos gali būti „užfiksuojamos“ audinyje. Jei dėmė atsirado ant sintetinio audinio palto, pirmiausia rekomenduojama išvalyti dėmę naudojant specialią dėmių naikinimo priemonę, o vėliau paltą išskalbti skalbyklėje.

Kaip kabinti paltą?

Nors paltai dažniausiai turi kilpelę, skirtą pakabinti drabužį ant kabliuko, tačiau visada rekomenduojama rinktis palto kabinimą ant pakabos, nes tai neleis drabužiui prarasti savo formos. Jei lankysitės renginyje, kurio metu paltą reikės palikti rūbinėje, galite pasiimti pakabą, ant kurios bus kabinamas drabužis. Įsitikinkite, kad pasirinkta pakaba tikrai atlaikys drabužio svorį – jei ji nebus pakankamai tvirta, paltas paprasčiausiai nukris ant žemės.

Drabužių valyklų paslaugos

Jei palto negalima skalbti skalbimo mašinoje, tokiu atveju reikės planuoti apsilankymą drabužių valykloje. Įprastai paltą tenka valyti kartą ar du kartus per sezoną: geriausia tą daryti sezono pabaigoje ir tuomet, kada tam atsiranda poreikis. Drabužių valyklų pasirinkimas šiandien tikrai nėra labai siauras, tad visada galėsite rasti pačius tinkamiausius paslaugų teikėjus, kurie galėtų pasiūlyti tikrai palankią drabužių valymo kainą.

Tiesioginiai saulės spinduliai

Nesvarbu, iš kokio audinio yra pasiūtas paltas, vertėtų vengti tiesioginių saulės spindulių (jei paltą džiovinsite balkone, įsitikinkite, kad saulė nėra pernelyg kaitri). Jei nesilaikysite šios paprastos taisyklės, palto spalva gali išblukti, o audinys taps lengviau pažeidžiamas.

Reguliari palto priežiūra galės užtikrinti, kad šis drabužis tarnaus tikrai ilgą laiką, taigi, tam visada svarbu skirti pakankamai dėmesio.