Pastaraisiais metais greitasis kreditas įgavo aiškesnę formą. Šia paslauga pasinaudojo daugybė žmonių, kai kuriems nelabai sekėsi grąžinti pinigus, kiti kaip tik sėkmingai grąžino. Na, situacijų labai daug, jos įvairios, o tai yra statistikos specialistų interesų sritis.
Natūralu kreditus sieti su finansų krize. Šis pastebėjimas labai taiklus. Tuo metu, kai Lietuvoje buvo finansų krizė, greitasis kreditas buvo linksniuojamas itin dažnai. Dabar šis žodžių junginys taip pat vartojamas neretai, tam įtakos turi įvairiausi veiksniai, o didžioji dalis žmonių skolinimosi poreikį veikiausiai susietų su mažais atlyginimais. Palyginus su kai kuriomis kitomis šalimis galima teigti, kad lietuviškas atlyginimas = skurdokas. Tačiau būna ir kitokių atvejų, pavyzdžiui, netikėtai susikaupia daug išlaidų ir net gaunant padorias pajamas nepavyksta taip paprastai susitvarkyti.
Įprasta atsižvelgti į tai, kiek kartų greitasis kreditas imtas Lietuvoje per konkretų laikotarpį, tačiau reikėtų paminėti ir kitą aspektą: ne tik pasirašytų sutarčių gausu, bet ir pačios sumos auga. T. y. skolinamasi didesnes sumas. Ar šią tendenciją galėtume sieti su euro įvedimu? Ko gero, bent iš dalies tokia sąsaja atspindi realią situaciją.
Pliusai ir minusai
Jei žiūrėjote ar žiūrite kokį nors realybės šou, jums pažįstamas pliusų ir minusų dėliojimas. Šiuokart tokį principą pritaikysime kreditams. Akivaizdu, kad statistika nebūtų tokia išsami, jei paslauga būtų vien teigiama ar vien neigiama.
Kaip pagrindinį pliusą neabejotinai įvardytume greitą pinigų gavimą. Juk iš čia ir pavadinimas – greitasis kreditas. Ne lėtasis, ne vidutinis, o greitasis. Kitas privalumą iliustruojantis punktas yra patogumas. Sistema sukurta taip, kad vartotojams nereikėtų kvaršinti galvos nesusigaudant, kaipgi pasinaudoti paslauga. Apie patogumą verta pridėti ir turint omenyje skolinimąsi internetu – tai įrodo viso paslaugų sektoriaus modernėjimą.
Aišku, minusų neišvengiama. Vienas iš jų – nemažos palūkanos. Pasiskolinama mažesnė suma, o reikia grąžinti jau solidesnę. Tačiau kitaip skolinančios įmonės negautų pelno. Na, o šiaip, kad ir kokių neigiamų atgarsių sklistų, pati kreditų paslauga nėra koks nors blogis. Juk pinigai sudėtingesnėje situacijoje – tai pagalba, tik reikia mokėti tinkamai elgtis ir atsakingai grąžinti.