Greita paskola

Greita paskola ar refinansavimas?

Greita paskolaLietuvos banko duomenimis, Lietuvoje maždaug trečdalis gyventojų turi finansinių įsipareigojimų. Tai reiškia, jog tiek žmonių kiekvieną mėnesį dalį savo biudžeto turi atiduoti už paskolas, įsiskolinimus, lizingus ar panašius pirkinius. Dažniausiai tai smulkūs pirkiniai arba nedidelė greita paskola, kreditai. Tačiau statistika taip pat rodo, jog nemaža dalis žmonių savo finansinius įsipareigojimus pratęsia, tad tai rodo, jog ne visiems pavyksta susitvarkyti biudžetą.

Kaip tai padaryti?

Pirmiausia, reikėtų išanalizuoti visą turima situaciją ir išsiaiškinti, kodėl susiklostė tokia situacija, jog net ir turint paskolų, pragyventi tampa sunku. Dažnu atveju tai gali būti tiesiog nepasverti sprendimai skolinantis. Kai žmogus skolinasi neatsakingai, net nepasivargina paskaičiuoti, kokią finansinę naštą mėnesio biudžete sudarys naujas įsipareigojimas. Be to, dar viena klaida – netinkamas palūkanų paskaičiavimas. Kartais žmonės mano, jog net ir greita paskola bus atiduodama lygiai tokia pačia suma, kokia buvo pasiskolinta. Tačiau būtent nedideli kreditai dažniausiai suteikiami taikant aukščiausias metines ar net mėnesines palūkanas. Neįvertinus visų šių dalykų atiduoti paskolas, kurios buvo suteiktos gana paprastai, gali būti sudėtinga. Todėl reikia ieškoti alternatyvų.

Skolintis dar daugiau?

Viena dalis žmonių mano, jog tokiais atvejais, kai pragyvenimui pritrūksta pinigų, galima tiesiog pasiskolinti dar. Žinoma, tai gali būti alternatyva, tačiau tikrai ne panacėja. Reikėtų labai gerai suvokti, jog dar viena paskola, nors ir padės lengviau atsikvėpti pradžioje, tačiau vėliau gali tapti dar didesne našta ant Jūsų pečių. Todėl svarstyti pasiskolinti papildomai patariam tik tuo atveju, kai ištiko nelaimė, trumpa sudėtinga finansinė situacija, o Jūs žinote, jog po mėnesio ar kelių finansai padidės. Taip, tuomet nedidelė greita paskola neturėtų smarkiai spausti ir Jūsų pečių. Tačiau jeigu žinote, jog artimoje perspektyvoje Jūsų finansai nesikeis, papildomas skolinimasis gali būti pražūtingas.

Kokios alternatyvos lieka?

Kartais žmonės, kurie turi daug finansinių įsipareigojimų, mano, jog alternatyvų nėra ir ilgą laiką teks taikstytis su štai tokia nemalonia situacija, kai pinigų niekad nėra, o skolos vis nesibaigia. Tačiau taip tikrai nėra. Jums tokiu atveju gali pagelbėti refinansavimas. Tai paslauga, suteikianti daugiau laisvės ir galinti nuo ūsų pečių nuimti sudėtingą finansinių įsipareigojimų naštą. Pavyzdžiui, jei turite ne vieną ir ne dvi paskolas, dar kelias lizingo ar net kredito sutartį, galite kreiptis į vieną kreditorių ir paprašyti jo perimti Jūsų įsipareigojimus. Juos kreditorius apjungs į vieną sutartį ir perskaičius Jūsų įmoką. Dažnu atveju ji gerokai sumažėja, o Jūs galite džiaugtis ir tuo, jog įsipareigojimų liko ženkliai mažiau.