drabuziai kudikiams

Drabužiai kūdikiams. Kas gi tie romperiukai?

drabuziai kudikiamsDrabužiai kūdikiams – viena tų temų, į kurias gilinamasi ne penkias ir ne dešimt minučių. Svarbu nupirkti tokius drabužėlius, kurie ne tik normaliai atrodytų, bet ir būtų visapusiškai kokybiški. O aprangos įvairovė stulbina. Tiek kokybe, tiek pačia drabužių klasifikacija. Štai šiandien verta užsiminti apie kai ką iš r raidės.

Drabužių kūdikiams pasiūla nėra nei maža, nei skurdi. Gal ir nerasite kokios aprangos dalies pagal itin smulkius kriterijus, bet vertinant apskritai pasirinkimas neprastas. O jei visai rimtai, tai net akys raibsta nuo gausos. Kai kurie produktai skatina domėtis ne tik dydžiu ar medžiagomis, bet ir žodžių reikšmėmis. Pavyzdžiui, romperis. Arba romperiukas. Skamba panašiai kaip koks bamperis, tačiau nieko bendro su automobilių detalėmis neturi.

Apie drabužius diskutuojama forumuose. Ten romperiai irgi aptariami. O pardavėjai plačiajame internete teigia, kad šio tipo drabužiai kūdikiams yra smagūs ir mažųjų mėgstami. Pats žodis įvairiuose diskursuose minimas ne kartą, tad gal liaupsės ir pagrįstos.

Išgirdus žodį „drabužis“ tikriausiai pagalvojama apie megztinį ar kelnes. Tačiau drabužiai kūdikiams įvardijami labai įdomiai. Pavyzdžiui, bodžiukai. Į keistų žodžių sąrašą patenka ir romperiukai, apie kuriuos jau užsiminėme. Tiksliausiai šia tema pasisako mamos. Romperiukus jos lygina su bodžiukais, o esminis skirtumas – romperiukų apatinė dalis yra tokia kaip šortų.

Drabužiai kūdikiams maži, tad ir klausimų mažai? Anaiptol. Jeigu iki tol niekada nesidomėta romperiais, prireikia ne minutės ir ne dviejų, kol pavyksta išsiaiškinti, kas tai iš tikro yra ir kuo skiriasi nuo kitų aprangos dalių. Darbo nestinga ir kalbininkams – tiek konsultacinio, tiek norminamojo. Nes pavadinimai gana keistoki ir ne visada lengvai suprantami.

Pasaulis kinta, drabužių pramonė taip pat nestovi vietoje. Čia kalbame ne tik apie madas. Nesvetima ir funkcionalumo sąvoka, kuri kūdikių aprangos srityje pasižymi didele reikšme. O gal veikiau reikėtų sakyti praktiškumo, nes kiekvieni tėvai ieško tokių drabužių mažiesiems, kurie būtų ne tik stilingi ir atitiktų preliminarias funkcijas, bet ir nestokotų praktiškumo. Nes vaikystė – toks dalykas, kai vyksta pasaulio tyrinėjimas, kai statomos smėlio pilys…