Vertimo paslaugų įvairovė

vertimu_kainosTekstų vertimai — tai paslauga, kurios vienu ar kitu gyvenimo atveju prireikia daugeliui žmonių. Pasitaiko, kad reikia keliauti į užsienį įsidarbinti ar mokytis, todėl prireikia dokumentų, įvairių pažymų, kurių patys išversti negalime. Tokiu atveju belieka kreiptis į vertimų biurą.

Vertimų biurai šiandien gana populiarūs. Įmonės, teikiančios vertimo paslaugas, reikalingos tiek pavieniams žmonėms, tiek ir organizacijoms, įvairioms institucijoms. Šiuolaikiniai vertimo biurai siūlo ne tik vertimo paslaugas, bet taip pat užsiima ir kitomis paslaugomis. Pagrindinės vertimų biuro veiklos apima:

Vertimas raštu. Visi vertimų biurai atlieką vertimą raštu. Dažniausiai raštu verčiami dokumentai, juridiniai, finansiniai, techniniai, medicininiai tekstai. Taip pat raštu neretai verčiami rinkodaros tekstai ar internetinių svetainių turinys.

Vertimas žodžiu. Vertimas žodžių yra dar viena paslauga, kurią siūlo daugelis vertimų biurų. Vertimo žodžiu dažniausiai prireikia tarptautinių renginių ar konferencijų metu, kuomet renginys vedamas užsienio kalba. Vertimo žodžiu prireikia ir apsilankius svarbiems užsienio atstovams ar svečiams iš užsienio.

Teksto maketavimas ir kiti darbai. Ne viena vertimais užsiimanti įmonė siūlo ir kitas paslaugas, susijusias su teksto maketavimu, redagavimu, vaizdinės ir garsinės medžiagos vertimais. Tokiu atveju verčiami įvairaus pobūdžio tekstai: seminarų, susitikimų, filmų, konferencijų, reklamų medžiaga, kuri yra reikalinga ne originalo kalba.

Notarinis vertimo tvirtinimas. Verčiant svarbius juridinius tekstus ar dokumentus būtinas ir notaro patvirtinimas. Taigi, daugelis vertimų biuro siūlo šią paslaugą. Tam, kad žmogui nereikėtų ieškoti papildomų paslaugų, viskas atliekama tuo pačiu metu, toje pačioje vietoje.

Taigi, šiomis dienomis vertimo paslaugos apima didelį spektrą paslaugų. Vertimų kainos priklauso nuo daugelio aspektų. Pirmiausia, vertimų kainos gali priklausyti nuo teksto pobūdžio ir apimties. Antra, vertimų kainą gali įtakoti laikas. Jei vertimas yra skubus, kaina gali būti didesnė. Skirtingi vertimų biurai pateikia skirtingas kainas. Todėl, prieš užsisakant paslaugas, verta pasidomėti ir kitais variantais.