Vengsite mokėti mokesčius? – laukite VMI atstovų

Lietuvoje vis rimčiau žiūrima į mokesčių slėpimą ir korupcijos atvejus, nes galima matyti, jog net ir užsienyje perkantys nekilnojamą turtą dažniausiai nepraslysta pro mokesčių inspektorių akis. Štai paskutinis atvejis, kuris aprašomas spaudoje – verslininkė buvo nubausta daugiau nei 80 000 eurų bauda už tai, kad vengė mokėti mokesčius. Ji inspektoriams įkliuvo tuomet kai įsigijo kotedžą Tenerifėje. Inspektoriams buvo neaišku iš kokių pinigų buvo pirktas toks nekilnojamas turtas, jeigu moters nurodoma buhalterija rodo, jog veiklos pajamos yra mažesnės nei išlaidos. Po pradėto mokestinio tyrimo paaiškėjo, kad nesąžininga verslininkė kelerius metus nemokėjo mokesčių, slėpė pajamas iš veiklos.

mokesciaiBūtina pabrėžti, kad mokesčių inspektoriai imasi ne tik verslininkų bet ir paprastų asmenų stebėjimo. Tai reiškia, kad net ir savarankiška veikla užsiimantys asmenys yra akylai stebimi ir jų sumokėti mokesčiai yra analizuojami. Jeigu norite išvengti visų galimų problemų, jums tiesiog reikia sąžiningai mokėti mokesčius ir jokiu būdu negalvoti apie jų vengimą. Savarankišką veiklą gali vykdyti kiekvienas asmuo, o svarbiausia – mokesčius mokėti reikia tik nuo pelno, o ne gautų pajamų. Trumpa tariant, geriausia būtų neslėpti gautų pajamų ir nuo jų mokesčius mokėti reikėtų sąžiningai, nes galiausiai vis tiek išaiškės visos jūsų suktybės kuomet bandysite pirkti didesnius pirkinius.

Būtina pabrėžti, kad net ir perkant nekilnojamą turtą kitoje valstybėje, mokesčių inspektoriai vis tiek apie tai sužinos, nes jeigu tas nekilnojamas turtas bus perkamas Europos sąjungos šalyse, tai tos šalies mokesčių administratorius vis tiek praneš mūsų mokesčių inspektoriams apie įsigytus nekilnojamo turto pirkinius, o tada visas ir išaiškės.

Kas liečia pajamas iš veiklos, būtina akcentuoti, kad jos nėra apmokestinamos dideliais procentais. Štai, vykdantys individualią veiklą nuo pelno moka tik 5 arba 15 procentų pajamų mokestį. Viskas priklauso nuo veiklos pobūdžio, nes laisvųjų profesijų atstovai moka būtent maksimalų 15 procentų tarifą, o visi kiti turi mokėti tik 5 procentus. Taip pat individualioje veikloje yra taikomi ir kiti mokesčiai, kurie įprastai sumokami į SODROS atsiskaitomąsias sąskaitas.