Receptai

Sveika mityba ir dieta – kas tai?

Kas yra sveika mityba paremta dieta? Kas apskritai yra sveika mityba? O kas yra dieta? Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad atsakymai yra akivaizdūs ir neturėtų kilti jokių klausimų, vis dėlto realybė yra kitokia. Labai didelė dalis žmonių nežino, kas iš tikrųjų yra sveika mityba ir kas yra dieta.

Visų pirma labai paplitęs mitas, kad sveika mityba yra beskonio ir to paties maisto vartojimas. Tačiau tai nėra tiesa. Sveika mityba yra paremta sveikais produktais, kurių gausa yra milžiniška. Nereikia manyti, kad atsisakius riebalų, cukraus, druskos ar panašių nuo daugelio iš mūsų mitybos neatsiejamų elementų – negalėsime valgyti labai skaniai ir sočiai. Sveikų produktų yra daugybė, todėl receptai, kuriuos galime panaudoti gamindami sveiką maistą, yra įvairūs ir keliantys didelį apetitą.

Taip pat manoma, kad dieta yra tik tam tikro siauro maisto produktų rato vartojimas konkretų laiko tarpą. Tačiau tai tikrai nėra ta dieta, kurią turėtume propaguoti. Dieta – tai yra subalansuota mityba, kurią sudaro sveiki ir pilnaverčiai produktai, reikiami efektyviam mūsų organizmo funkcionavimui. Tai nereiškia, kad turime vartoti tik vandenį ir grikius ar ištisas savaites valgyti tik tirštą sriubą. Dieta turi būti pilnavertė, labai įvairi ir suprantama – skani. Tik tokiu atveju visa tai gali tapti mūsų kasdienybe, be kurios negalėtume įsivaizduoti nei vienos savo dienos.

Žinoma, nepaisant to, kad maistas, kurį pasirinksime, gali būti sveikas ir šviežias, nereikėtų pamiršti ir maisto porcijų. Kaip žinia, kiekvienas maisto produktas turi tam tikrą skaičių kalorijų. Jei kasdien suvartosime daugiau kalorijų nei jų sudeginsime (ir tuo laikotarpiu nesportuosime), vis tiek galime priaugti papildomo svorio. Kada taip nenutiktų sveiką mitybą patariama derinti kartu su sportu. Tai suaktyvins jūsų medžiagų apykaitą, sustiprins imuninę sistemą ir raumenis, padės atsikratyti papildomų kilogramų, leis padailinti kūno linijas ir suteiks kur kas daugiau energijos, kurios reikia norint įveikti mūsų kasdien atliekamus darbus. Taigi, kai visą tai suderinsite ir sistemingai judėsite savo tikslo link, galiausiai būsite patenkinti pasiektais rezultatais.