sijonai

Stiliaus katastrofos arba klaidos, kurių geriau nekartoti

sijonai

Stiliaus nesėkmės persekioja ne tik žinomas žvaigždes. Greičiausiai, visi esame atsidūrę toje nepavydėtinoje socialinėje situacijoje, kuomet staiga supranti, kad apsirėdei nei į mietą, nei į tvorą, o dingt nėra kur. Telieka skradžiai žemę prasmekti, imti teisintis arba bandyti pro sukąstus dantis šypsotis. Kad tas šaltas prakaitas ir pašėlusiais besidaužanti širdis nesigrąsintų iššokt iš krūtinės dar kartą, įsidėmėkite kelias stilistų siūlomas taisykles.

40 proc. taisyklė

40 proc. taisyklė reiškia, kad tik tiek kūno gali būti atvirai demonstruojamo. Tarkim, ilga suknelė su atvirais pečiais arba ilgos rankovės ir atviros kojos. Paprastai net žinomiausiuose mados namuose sijonai modeliuojami laikantis šios proporcijos. Bent jau vizualiai sijonai modeliai atidengia ne daugiau nei pusę kūno. Nesilaikymas proporcijų laikomas neskoningu vulgarumu.

Permatomi sijonai nieko gero nežada. Tokie sijonai kaip taisyklė beveik visada atrodo iššaukiančiai. Dar blogiau, kad mėgėjai šokiruoti aplinkinius greitai nusivilia neigiama jų reakcija. Nuogas arba beveik nuogas kūnas viešumoje visuomet kėlė įvairiapusius vertinimus.

Kaina – ne rodiklis

Net ir pigus sijonai gali atrodyti tobulai, jeigu tai bus parinkti sijonai pagal figura. Kaip pavyzdžiui, sijonai ilgi tinkami beveik visų figūrų moterims, bet dar svarbiau – siluetas.

Kita vertus, pigus sijonai internetu pardavinėjami ir itin žinomų mados namų, ir siuvėjų naudojančių kokybiškas medžiagas. Jeigu dvejojate – išlaikykite jau minėtas proporcijas ir nebandykite pasimatuoti itin plačių rūbų. Tokie sijonai apkunioms taip pat neatrodys elegantiškai.

Kelių sluoksnių raukiniams – ne

Raukiniams, virvelėms ir netinkamiems deriniams sakykite – ne. Persižegnokite kaskart pagalvojusios apie derinį, kuriame klasikiniai sijonai derinami su sportiniais bateliais (ne laisvalaikio, o sportiniais arba paplūdimio basutėmis). Juk viskam yra vieta ir laikas. O sijonai moterims internetu su keliais sluoksniais raukinių tinkami eiti į daržą arba išmesti šiukšles, taip pat kaukių festivalį,  bet ne į pasimatymą, darbą ar žmonių susibūrimą.

Dabar negaliu neprisiminti Coco Chanel ištartų žodžių: jeigu nori būti nepakeičiama, turi nuolat keistis. Todėl leiskite sau eksperimentuoti, juoba, skirtingi sijonai leidžia sukurti skirtingą ne tik įvaizdį, bet ir skirtingą save (įkvėpti pasitikėjimo, suteikti žaismingumo, priversti nusišypsoti).