Sekimo ir pasiklausymo įrangos aptikimas

Skaitmeninės įrangos apsaugą turėtų užtikrinti kompetentingi kibernetinio saugumo specialistai ir specializuota programinė įranga. Tai kainuos, tačiau finansiniai ir reputacijos nuostoliai dėl prarastos vertingos informacijos gali būti daug kartų didesni nei specialistų paslaugų kainos.

Klausymosi įrangą, kurią kibernetiniai nusikaltėliai montuoja patalpose, surasti yra gana sunku, tačiau ją įmanoma aptikti savarankiškai. Blakės yra kompaktiško dydžio, jose maitinamos baterijos, kurių talpa yra skirta daugiausia 5-6 dienoms ir perduoda signalą kelių kilometrų atstumu nuo montavimo vietos.

Atidžiai apžiūrėkite patalpas, kuriose, jūsų manymu, gali būti įrengta pasiklausymo įranga. Išanalizuokite, kas ir kada lankėsi kambaryje, kiek laiko jis buvo, ką veikė. Lengviausia tai padaryti naudojant vaizdo stebėjimo archyvus.

Paprasti klausymo prietaisai linkę reaguoti į mobiliojo telefono bangas. Vaikščiokite po kambarį kalbėdami mobiliuoju telefonu. Priėjus prie pasiklausymo įrangos, telefonas sukels tokius trukdžius kaip spragsėjimas ar kitas pašalinis triukšmas.

Specializuotoje parduotuvėje galite įsigyti prietaisą blakėms aptikti. Judant biure rekomenduojama jį nešiotis kišenėje, nes blakes galima įdiegti tose vietose, kur mažiausiai tikitės jų rasti.

Jei nieko neradote, bet jūsų įtarimai nedingo, kreipkitės į specialistus, kurie profesionalios įrangos pagalba aptiks arba paneigs klausymo prietaisų buvimą jūsų biure ar namuose.

Klausymo prietaisų gamyba nestovi vietoje. Todėl reikia gerai nusimanyti apie visus pasiklausymo įrangų ir vaizdo kamerų modelius. Juk reikia žinoti ne tik kur jie gali būti paslėpti, bet ir kaip jie atrodo, kaip perduoda informaciją ir kaip juos deaktyvuoti. Be to, yra tam tikrų požymių, kurių negalima atpažinti be specialios įrangos.

Profesionalams, blakiu paieska kasdieninis darbas, jie gali patikrinti namą, biurą ar automobilį, ir atsakyti jums į klausymą ar jame nėra visų žinomų pasiklausymo įrenginių: akustinių, vibracinių, tinklo, telefono, infraraudonųjų spindulių, lazerių.