Regitros klausimai

Visko žinoti turbūt neįmanoma, tačiau bent jau svarbiausius dalykus apie egzaminų tvarką Regitroje žinoti rekomenduojama, nes tai tik palengvins jų laikymą. Jokia paslaptis, kad vairuotojo pažymėjimą gauti yra toli gražu ne lengva. Tai reikalauja daugybės pastangų ir laiko. Tuo labiau, kad egzaminus reikia išlaikyti net du. Vieniems geriau sekasi teorinė dalis, kitiems praktinė, tačiau jas abi būtina išlaikyti pagal nustatytus valstybės reikalavimus. Teorijos egzamino laikymui galite ruoštis tiek vairavimo mokykloje, tiek savarankiškai. Deja, su praktikos egzaminu yra žymiai sudėtingiau ir vien tam, kad galėtumėte prie jo prieiti, teks gerokai paplušėti.

Pirmiausia, vien tam, kad galėtumėte registruotis į praktinį egzaminą, Jums reikia praeiti vairavimo kursus vairavimo mokykloje ir išvažinėti tam tikrą kiekį valandų. Tai ties tuo nesibaigia, taip pat reikės išlaikyti mokyklinį vairavimo egzaminą ir tik tuomet, kai Jūsų vairavimo mokykla šiuos duomenis nusiųs į Regitrą, tik tuomet galėsite registruotis į valstybinį praktikos egzaminą. Neapsigaukite, mokyklinis egzaminas galbūt ir neskamba rimtai, tačiau tai yra ne ką prastesnis egzaminas, nei pačioje Regitroje. Mokyklinis egzaminas taip pat yra filmuojamas ir vertinamas vairavimo mokyklos instruktoriaus pagal nustatytą tvarką. Egzamino pabaigoje instruktorius sprendžia, ar egzaminą išlaikėte ar ne, jeigu rezultatą nustatyti sunku, žiūrima filmuota medžiaga ir mokyklos vadovybė sprendžia, ar egzaminą užskaityti, ar ne.

Galiausiai užsiregistravus laikyti valstybinį egzaminą, sąlygos drastiškai keičiasi. Regitroje paskiriami instruktoriai toli gražu nėra tokie malonūs, kokie pasitaiko vairavimo mokyklose. Menkiausia klaida yra registruojama, kurią galbūt mokyklos instruktorius praleistų pro akis. Taip pat, kiekvienas pedalo paspaudimas fiksuojamas, tikrinami Jūsų gabumai naudojant automobilio įtaisus ir prietaisus. Negana to, prieš egzaminą pateikiami Regitros klausimai kartais gali išmužti iš vėžių ir priskaičiuoti Jums bereikalingų ir nelauktų klaidų. Taigi, norint išlaikyti praktikos egzaminą teks gerokai paplušėti ir pasistengti. Labai stipriai rekomenduojame vairavimo mokyklose kreipti kuo daugiau dėmesio ne tik į automobilio valdymą, bet ir išsiaiškinti kam skirti kokie automobilio prietaisai, kaip veikia mechaninė automobilio pusė. Tai Jums labai stipriai pagelbės valstybiniame egzamine.