Apsauga

Patalpų apsaugojimas ir keli naudingi patarimai

Esate savo namuose, tačiau nesijaučiate saugūs? Akivaizdu, kad tinkamas jūsų patalpu apsaugojimas yra būtinas. Pateiksime jums kelis paprastus, tačiau naudingus patarimus, padėsiančius pasirūpinti namų apsauga.

Neatidarykite durų nekviestiems svečiams. Neretai vagystės įvyksta tuomet, kai žmonės nebūna pakankamai budrūs ir atveria duris nepažįstamiems. Vagys tuo pasinaudoja ir ne tik apšvarina namus, tačiau taip pat ir sužaloja juose esančius žmones. Norint nepatekti į tokią bėdą, kur kas geriau būti akyliems ir labai atsargiems.

Įsirenkite apsaugos sistemą. Žinoma, kad geriausia, jei jūsų namuose veiks signalizacija, tačiau tuo atveju, kai vagys įsibrauna jums esant namuose, įprastai signalizacija neįsijungs, todėl svarbu pasirūpinti nuotoliniu valdymu. Vos vieno mygtuko spustelėjimu galėsite nuotoliniu būdu informuoti apsaugos bendrovę, kurios darbuotojai vos per kelias minutes atvyks į nurodytą vietą.

Pasirūpinkite šarvuotomis durimis. Kiekvieno iš mūsų namų paradinės durys turėtų būti šarvuotos. Įprastas ir niekuo neišsiskiriančias lauko duris vagys gali labai nesunkiai išlaužti. Tuo tarpu šarvuotos durys vagims tampa dideliu iššūkiu.

Apšvieskite paradinį įėjimą. Jei jūsų lauko duris visuomet tinkamai apšvies papildomos lempos, bus kur kas lengviau matyti, kas laukia prie jūsų durų. Tai taps puikia prevencine priemone, kuri gali atbaidyti daugelį vagių.

Neignoruokite beldimo ar durų skambučio. Tokiais atvejais neatidarę durų galite sužinoti, kokiu tikslu apsilankė nelauktas svečias. Jei ignoruosite beldimą ar skambutį, vagys gali pagalvoti, kad namuose nieko nėra ir planuoti tolimesnius įsilaužimo veiksmus.

Būkite budrūs dienos metu. Galbūt skamba neįprastai, tačiau didžioji dalis įsilaužimų įvyksta būtent dieną. Daugelis žmonių mano, kad apsaugoti savo namus reikia tik naktį, tačiau statistika rodo, kad vagys kur kas dažniau linkę į žmonių turtą pasikėsinti šviesiu paros metu.

Leiskite savo šuniui loti. Jei jūsų šuo loja, kai prie durų yra nepažįstami žmonės, nedrausminkite jo. Tai natūrali apsauginė reakcija. Jūsų šuo neretai gali tapti pačia geriausia apsaugos priemone, dėl kurios vagys akimirksniu pakeis savo planus.

Nepamirškite apsaugos bendrovės logotipo. Jei naudojatės tam tikros apsaugos paslaugas teikiančios bendrovės paslaugomis, ant savo namų lango ar durų užklijuokite jos logotipą. Tokiu atveju iš anksto informuosite apie tai, kad jūsų namai yra apsaugoti.