Paminklai

Paminklai gaminami jau tūkstančius metų

Granitas yra natūralus akmuo, kuris jau tūkstančius metų yra naudojamas labai įvairiems tikslams, o populiariausias jo panaudojimo būdas yra paminklai. Žinoma, anuomet granitas buvo naudojamas ir šventyklų statymui bei skulptūrų kaldinimui. Tai ypač pastebima vertinant senovės egiptiečių praktiką – jie buvo tikri architektai, kurie turėjo didžiulės įtakos pasaulinėms tendencijoms.

PaminklaiBėgant metams jų taikomos metodikos tobulėjo ir keitėsi – tapo efektyvesnės ir dar sudėtingesnės technologiniu požiūriu. Todėl visiškai nenuostabu, kad egiptiečiai prieš tūkstančius metų gebėjo sukurti tokio dydžio ir sudėtingumo paminklus, skulptūras ir šventyklas, kuriomis stebimasi ir žavimasi iki šių dienų, kai technologinė pažanga yra didžiulė.

Be abejo šiandien minėtas granitas dažniau naudojamas paminklų gamybai. Tai labai puikiai apdorojamas ir universalus akmuo. Todėl paminkladirbiai šį akmenį linkę pasitelkę bene dažniausiai. Juolab, kad ir vartotojai neretai granitiniams paminklams skiria daugiausiai dėmesio.

Kita vertus, kiekvieno vartotojo lūkesčiai yra skirtingi, todėl galbūt jums labiau prie širdies kitos akmenų rūšys. Bet kuriuo atveju svarbu, kad apgalvotumėte visas detales – tiek paminklo dydį, tiek ir jo formą, jau nepamirštant pačio akmens rūšies.

Neretai paminklų dydžiui didelės reikšmės turi šalis, kultūra ir tradicijos. Jei atkreiptumėte dėmesį į skirtingas religijas, pastebėtumėte, kad krikščioniškose šalyse labai dažnai kapinėse galime matyti pakankamai didelius ir ištaigingai atrodančius paminklus. Tai pastebima ir Lietuvoje. Lietuviai mėgsta didesnius ir stambesnių formų bei labiau pastebimus paminklus. Tokiems paminklams reikia daugiau akmens ir, žinoma, paties įdirbio. Jei norite, kad paminkle būtų matomos tam tikros išskirtinės formos ar kartu su velionio inicialais, gimimo ir mirties datomis bei tam tikra sentimentalia fraze būtų ir nemažo dydžio figūra – akivaizdu, kad reikės investuoti kur kas daugiau lėšų. Tačiau vėlgi, paminklas statomas ne vieneriems metams. Jei pasirenkamas tinkamas akmuo ir paminklas prižiūrimas pagal visus reikalavimus, jis puikios būklės išlieka ne vieną dešimtmetį, todėl investuoti į kokybiškas medžiagas ir profesionalų darbą – visuomet yra verta. Jei ir jūs šiuo metu svarstote kokį paminklą pasirinkti, kreipkitės į specialistus ir nepraleiskite progos užduoti visus jums rūpimus klausimus.