rekuperatorius - ortakių sistema

Ortakių sistemos įtaka vėdinimo sistemos kokybei

Planuojant vėdinimo sistemą labai dažnai nepelnytai daugiau dėmesio skiriama paties įrenginio pasirinkimui, užmirštant kitą ne mažiau svarbų dalyką – ortakių sistemą. Ši taip pat ne mažiau svarbi ir turinti labai daug įtakos visos vėdinimo sistemos kokybiškam darbui.

Ortakių sistemos tipai

Ortakių sistema, visų pirma, gali būti iš lanksčių, plastikinių arba cinkuoto plieno ortakių. Gyvenamuosiuose namuose, dėl kompaktiškumo, mažesnio triukšmingumo ir paprastesnės priežiūros, dažniausiai montuojama lanksčių ortakių sistema. Ji yra lengvai ir greitai montuojama, užima nedaug vietos, todėl puikiai pasiteisina nedidelės kvadratūros būstuose.

Cinkuoto plieno ortakiai, dar dažnai vadinami industriniais, dažniau montuojami komercinės paskirties pastatuose. Paprastai jie užima labai daug vietos, yra triukšmingesni, ribotas lankstumas, žymiai intensyviau renkasi nešvarumai ortakio viduje, todėl reikia dažniau valyti, sunkiau prižiūrėti.

Dar yra plastikiniai ortakiai, kurie pasižymi patrauklesne kaina, tačiau savo kokybe, mažesne triukšmo izoliacija bei higieniškumu nusileidžia lankstiems ortakiams.

Bet kokiu atveju, ortakių sistema turi būti montuojama pagal atliktą vėdinimo sistemos projektą, atsižvelgiant į siekiamą efektyvumą bei oro kokybę. Turi būti tiksliai numatytas jų kiekis, oro ištraukimo ir padavimo taškai, jų skaičius ir, žinoma, montavimo kokybė. Tai kriterijai, kurių nesilaikant net ir pačios geriausios medžiagos bei brangiausias įrenginys neteks savo pranašumų.

Pagal ką rinktis ortakių sistemą savo namams?

Geriausiu atveju dėl ortakių sistemos pasirinkimo konsultuotis su šios srities profesionalais. Kaip ir visos kitos sistemos bei technologijos nuolatos tobulėja, todėl kas buvo geriausia vakar, dar nereiškia, jog vis dar geriausia ir šiandien. Šioje srityje dirbantys meistrai nuolatos patys tobulina savo žinias ir geriausiai žino naujausias tendencijas.

Siekiant pačios aukščiausios oro kokybės patalpose, svarbu rinktis ortakius, turinčius antistatinių ir higieninių savybių. Ortakių sistema susideda iš daug skirtingų detalių, sudarančių bendrą kompleksą, todėl jas geriausia rinktis to paties gamintojo. Taip maksimaliai bus išvengta įvairių neatitikimų ir turės įtakos ortakių sistemos veikimo kokybei.

ne mažiau svarbu rinkti sertifikuotus gaminius bei įrangą, užtikrinančią gaminių kokybę ir jų suderinamumą tarpusavyje. Tokia įranga yra patikrinta, todėl į rinką nepatenka brokuoti ar kitaip gamykliškai pažeisti produktai.