Orkaites — skanių patiekalų ruošimui

orkaitesSvarbiausias virtuvės elementas — orkaitės. Sunku įsivaizduoti virtuvę be kokybiškos viryklės ar orkaitės, ant kurios nuolat garuoja skaniausi patiekalai. Orkaitės leidžia mėgautis gurmaniškais valgiais, išbandyti naujas receptūras ir pradžiuginti savo artimuosius. Be to, šiuolaikiškos orkaitės turi daug funkcijų, dar labiau palengvinančių maisto ruošimą.

Kokią orkaitę rinktis verta?

Dabartinės orkaitės labai skiriasi nuo tų buitinių prietaisų, kuriuos parduodavo prieš dešimt ar penkiolika metų. Šiandien orkaitės ir kita buitinė technika yra šiuolaikiška, moderni ir itin funkcionali. Žmogus gali rinktis iš daugybės variantų ir gamintojų.
Šiandien populiariausi trys orkaitės tipai: elektrinės, dujinės ir garinės. Pirmieji du variantai nėra didelė naujovė. Elektrines ir dujines orkaites pardavinėja visi didieji buitinės technikos centrai. Jie siūlo įvairius orkaičių modelius. Pirkėjas gali išsirinkti tokį modelį, kuris labiausiai patenkintų jo poreikius. Skubantys ir daug laiko neturintys žmonės renkasi elektrines orkaites, siekiantys sutaupyti ir gyventi ekonomiškai — dujines.

Garinės orkaitės yra gana naujas produktas, dar neseniai pasirodęs rinkoje. Garinės orkaitės yra naujas ir inovatyvus sprendimas, skirtas ekologiškas gyvenimo būdui. Garinė orkaitė padeda išlaikyti gerąsias  maisto savybėms. Be to jos yra labai ekonomiškos. Garinėse orkaitėse įmontuotas elektroninis termoreguliatorius leidžia itin tiksliai nustatyti temperatūrą ir pasirinkti kepimo režimą bei kelias garų funkcijas. Gaminant maistą galima derinti net kelis procesus, pavyzdžiui maistą ruošti sausą kepimą derinant su garais. Maisto ruošimas su garine orkaite, leidžia išsaugoti daugiau nei pusę mineralinių medžiagų ir vitaminų, esančių maiste. Maistą gaminant garų pagalba nenaudojami riebalai, todėl maistas yra dar sveikesnis.

Orkaičių priežiūra: kokia ji?

Orkaičių priežiūra tikrai nesudėtinga ir nereikalaujanti daug laiko. Orkaitės valymui galima naudoti specialius natūralius orkaičių valiklius, kempinėles. Svarbu nenaudoti cheminių valiklių. Beje, geriausia visus nešvarumus išvalyti kuo greičiau, kol šie nesukietėjo, nes po to bus labai sunku išsaugoti sveiką ir švarią orkaitę.

Save