Nuotekų įrenginiai: kuo jie skiriasi?

Nuotekų įrenginiai yra prietaisų bei mechanizmų visuma, kurios paskirtis – valyti nuotekas ir užtikrinti, kad į aplinka ir jūsų namus nepatektų kenksmingos medžiagos. Nuotekų įrenginiai būna skirti arba valymui arba jų talpinimu. Į šią kategoriją įeina rezervuarai, septikai, cisternos, drenažo ir lietaus surinkimo sistemos, vandentiekis, kanalizacijos vamzdžiai ir keletas kitų mazgų.

Nuotekų valymui skirti biologiniai, cheminiai bei fiziniai valymo įrenginiai. Visi jie skiriasi savo veikimo principu:

  • Fiziniai – surenka smulkias bei stambias nuosėdas ir neleidžia joms patekti į jūsų namų vandenį (mažiausiai efektyvus, tačiau pigiausias metodas)
  • Biologiniai – naudodami gerąsias bakterijas šalina kenksmingus mikroorganizmus iš vandens ir taip gerina jo kokybę (ne pats pigiausias, bet labai efektyvus būdas)
  • Cheminiai – naudoja chemines reakcijas, kad išvalytų vandenį (gana brangus, tačiau didžiausius pajėgumus ir potencialą turintis valymo būdas)

Fiziniai filtrai būtini, jeigu norite netyčia neapsinuodyti. Jie apsaugo nuo pagrindinių nešvarumų, tačiau maksimalios kokybės neužtikrins, jei kalbame apie ne miesto vandentiekius.

Biologinių valymo įrenginių išvalytos nuotekos yra nebekenksmingos aplinkai ir gali būti panaudotos įvairiose srityse. Taip pat į nuotekų įrenginių kategoriją patenka ir talpos, kurios būna talpinamos nuotekos. Vėliau, naudojant specialią techniką, jos yra išvežamos arba išpumpuojamos į kitą cisterną ir tada išvežamos. Jeigu jūs ūkininkaujate ar užsiimate veikla, kurios rezultate susidaro daug nuotekų, reikėtų įsirengti talpyklą, kuri neleistų visko išpylinėti į gamtą.

Įrengimo bei montavimo kainos skiriasi priklausomai nuo paslaugos tiekėjo bei jūsų objekto. Didesni įrengimai bus brangiau įrengiami, jeigu dirvožemis „nesukalbamas“, kaina taip pat gali kilti, tačiau viską tiksliau pasakys paslaugos tiekėjai, kada pateiksite jiems užklausą.