Norvegų kalba

Mokykimės kalbų

Norvegų kalbaŠiais laikais, integruojantis įvairioms visuomenėms viena į kitą, labai naudinga yra mokėti daugiau nei vieną užsienio kalbą. Dauguma vyresnių Lietuvoje gerai moka kalbėti rusų kalba, tačiau šiais laikais, integruojantis į Europą ir jos sąjunga, naudingiau yra žinoti anglų kalbą, o gal ir kitą oficialią Europos Sąjungos kalbą – prancūzų. Negana to, daugelis iš mūsų mėgsta keliauti, tad keliaujant užsienio kalbos taip pat praverčia. Europoje pravers anglų kalba (ypač šiaurinėse šalyse, kur ji plačiai naudojama ir gerai vietinių gyventojų žinoma). Keliaujant į pietus verta mokėti ispanų kalbą, juk ji yra trečia pagal populiarumą kalba visame pasaulyje, o Europa nėra išimtis. Taip pat nemažai žmonių Europoje šneka ir vokiečių kalba, mat vokiečiai mėgsta keliauti ir jų pilna visur. Taip pat šiais laikais didelė dali lietuvių emigruoja į kitas šalis, ieškodami geresnio gyvenimo. Tam reikia mokėti anglų ar norvegų kalbą – bene populiariausias tarp lietuvių emigrantų. Mokėdami tos šalies, kurioje gyvenate ar dirbate, kalbą, turėsite geresnes galimybes įsidarbinti ar kilti karjeros laiptais.

                  Nuo ko pradėti mokytis kalbą? Imkite žodyną…juokaujame. Žinoma, norimos išmokti kalbos abėcėlės raides žinoti reikia, tačiau juk nepradėsime mokytis visų žodžių iš eilės. Pirmiausia įsiminkite šitai: daug naudingiau yra mokytis frazes, o ne pavienius žodžius. Frazes dažnai įsiminti yra lengva dėl skambesio ir jau išmoktas frazes naudoti yra lengviau nei iš pavienių žodžių sudaryti naują frazę. Taigi, raskite jums labiausiai praversiančias frazes ir išmokite jas anglų, ispanų ar norvegų kalba.

                  Labai geras būdas išmokti klausyti svetimos kalbos žodžių ir juos suprasti yra filmų žiūrėjimas su tos kalbos subtitrais. Tarkime, žiūrime norvegišką filmą įsijungę titrus norvegų kalba. Pamatysite, kaip greitai darosi vis lengviau suprasti, ką sako filmo veikėjai, o netrukus galėsite daug ramiau galėsite ir klausyti radijo ir kitų žmonių.

                  Mokantis kai kurių kalbų teks išmokti ištarti ir naujus garsus. Tad puikus būdas jas išgirsti ir pasikartoti yra Youtube filmukų ieškojimas. Išgirdę tariamą raidę, ją galite pakartoti ir kartoti, kol skambėsite, kaip tikras ispanas ar švedas.

                  Pradžioje mokytis bus sunku, tačiau įgaunant pagreitį ir vartojant kalbą, bus vis lengviau ir jei bendrausite su kažkuo ta kalba, įgausite motyvacijos toliau mokytis ir tobulėti.