Irankiai

Mitai apie statybas

Jau nuo pačių seniausių laikų žmonės statė pačius įvairiausius objektus – nuo primityvaus prieglobsčio, iki įspūdingo dydžio šventyklų ar pilių. Kiekvienos statybos reikalauja tam tikrų įrankių, kurie pagelbėtų atliekant pačius įvairiausius veiksmus. Su kiekvienais metais technologijos žengia į priekį, todėl nenuostabu, kad keičiasi ir statyboms skirti irankiai. Kai kurie vis dar atsargiai žvelgia į naujai atsirandančius įrankius statybų srityje. Kodėl? Greičiausiai todėl, kad į atmintį įstrigusios tam tikros iš kažkur išgirstos „tiesos“ neleidžia naudotis pažangiausiomis šių dienų statybos priemonėmis.

Kokie dažniausiai sutinkami mitai apie statybos įrankius? Štai keletas jų:

  • Atstumu matuokliai naudojami tik statybose. Pradedantieji meistrai, išgirdę iš patyrusių meistrų, vis dar tiki, kad atstumų matuokliai negali būti naudojami kur nors kitur išskyrus dideles statybas. Galite tik įsivaizduoti kaip jie nustemba pamatę šį prietaisą įrankių parduotuvėse arba internete! Laikai, kuomet atstumų matuokliai buvo prieinami tik statybininkams, jau praėjo, todėl jei jums yra reikalingas šis prietaisas, nė nedvejodamas jį įsigykite.
  • Kaimynų patarimai arba komentarai internete gali palengvinti remonto darbus namuose. Vis tik nevertėtų aklai pasitikėti kiekvienu patarimu arba nusiskundimu apie tam tikrą įrankį ar statybos būdą. Kaimynai nėra visažiniai, o dažnas komentatorius internete ne itin nusimano apie statybas, todėl neverta viskuo tikėti. Būkite kritiški kiekvieno nuomonei – gali būti, jog dėl žinių stokos grindjuostės kaimyno bute greitai susibraižė ar purškiami tapetai pasirodė ne tokie jau geri kaip kažkas anonimiškai gyrė juos internete. Jei abejojate dėl tam tikrų dalykų, verčiau kreipkitės į profesionalius meistrus ar konsultantus statybinių prekių parduotuvėse.
  • Kiekvienoms statyboms reikalingi tik patys naujausi įrankiai. Tai nėra tiesa – net ir pačiam elementariausiam remontui pravers tie patys įrankiai, kuriuos naudojate jau keletą metų. Svarbiausia, kad jūsų turimi įrankiai būtų vis dar gerai veikiantys – verčiau keiskite į naujus tik tuos įrankius, kurie vos veikia.

Nebūkite pasenusių mitų įkaitais ir vadovaukitės savo galva. Su statybomis yra susiję begalė mitų, kurie ne palengvina, bet dažnai apsunkina patį procesą. Tik konstruktyvus mąstymas leis žengti į priekį kartu su naujausiomis technologijomis, todėl verta būti inovatyviu ir viską išbandančiu.