maisto papildas

Medikai pripažįsta: maisto papildai kiekvienam privalomi dėl trijų priežasčių

maisto papildasIki šiol vyravo įsitikinimas, kad maisto papildai išskyrus žuvų taukus yra nebūtini, ir net gali būti kenksmingi. Prigąsdinti, o gal ir patys prisigąsdinę apie mirtį nešančią vitaminozę į šiukšlių dėžę negailestingai mėtėme viską kas bent iš tolo panašėjo į maisto papildus. Deja, jau pasirodo tyrimų, kad klystame.

Subalansuota, bet nevisavertė mityba

Net jeigu vadovaujamės dietologų konsultacijomis ir džiaugiamės subalansuota mityba, nesame tikri, kad ši mityba yra visavertė, ir kad su ja gauname visas reikiamas medžiagas. Gal prieš pramonės revoliucijai užkuriant gamyklines mašinas taip ir buvo. Deja, šiandien norėdami valgydami braškes gauti iš jų maistinių medžiagų, turime uogas auginti patys darže, ir dar kažkaip atsivėrę savo dirvožemį ir gruntinius vandenis nuo likusio pasaulio. O apie tai kas yra maisto priedai, greičiausiai, žino net penkiamečiai.

Visa gerkle skiedžiantiems, kad esą maisto papildai nėra saugūs, galiu pranešti, kad Lietuvoje pardavinėjami tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) patvirtinti produktai. Kaip tarnybos atstovai skelbia, maisto papildai skirti papildyti kasdieniniu tapusį mitybos racioną naudingomis medžiagomis. Taigi, pagal vmvt maisto papildai yra koncentruotos maistinės medžiagos, turinčios fiziologinį poveikį.

Negana to, maisto papildu notifikavimo tvarka yra nustatoma Europos komisijos. Tokius maisto produktus vartoja ir prancūzai, estai, lenkai, italai ir kitų ES valstybių piliečiai.

Stresas

Stresas – šių dienų brolis, depresija – sesuo. Kaip rašoma maisto papildas vikipedija, dažnai su stresu kovojančiam asmeniui maisto papildas yra būtinas.

Ant kiekvieno vaistininko stalo gražiai guli maisto papildų sąrašas. Tarkim, sportuojantiems siūlomi baltymai ir mineralai, o depresija sergantiems – vitaminas C, žuvų taukai. Beje, sportas ir žuvų taukai yra beveik atskira ir ilga šneka, bet apie tai kitą kartą.

Sėslus gyvenimo būdas

Trečias ir pats didžiausias šiuolaikinio žmogaus priešas – sėslus gyvenimo būdas. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad vietoj to, kad į sporto salę važiuotumėme dviračiu, dūstame kamštyje. Vietoj to, kad kitoj kelio pusėje pasistatytumėme automobilį, suksime ratu apie prekybos centrą kol rasime vietą, netoli durų.

Kad ir kaip bebūtų, maisto papildu rusys yra įvairiausios, t.y. nuo riebalų degintojų parafarmaceptikų iki išorinio naudojimo preparatų. Taip pat yra maisto papildai moterims, vyrams, senyvo amžiaus žmonėms, vitaminų kompleksas vaikams, studentams.

Pabaigai reiktų paminėti, kad prekyba maisto papildais yra griežtai reglamentuojama sritis (beveik kaip alkoholis).