Kanapių aliejus

Kur naudojamos ir kuo vertingos kanapės ir jų aliejus

Kanapių aliejusKanapės ir jų auginimas pastaruoju metu vis dažniau girdimi žodžiai. Dar prieš kelis metus buvo ginčijamasi, ar leisti Lietuvoje auginti pluoštines kanapes, ar visgi ne. Kaip pasidarė aišku, pluoštinių kanapių auginimo draudimas yra tiesiog neprotingas ir suinteresuotiems žmonėms sukilus, taisyklės buvo pakeistos ir Lietuvoje po truputį pradėjo rastis kanapių laukai, jų augintojams atnešantys pelną ir suteikiantys darbo galimybes kitiems žmonės. Kiekvienais metais ieškoma laikinų darbuotojų, kurie rinktų kanapių lapus, žiedus. Tai puikus būdas užsidirbti šiek tiek pinigų studentams ir pastovaus darbo neturintiems asmenims. Taigi, kuo tos kanapės taip parūpo lietuviams ir kuo jos yra naudingos virtuvėje ir namuose?

                  Visų pirma iš kanapių gausiai gaminamas kanapių aliejus. Šis aliejus tinkamas maistui gaminti, tai yra, juo galima pagardinti salotas, taip pat įpilti į sriubą, net įdėti jo į sultis. Žinoma, kad kanapių aliejus gali subalansuoti žmogaus medžiagų apykaita, taip sustabdyti senėjimą bei mažinti cholesterolio kiekį. Be to, kanapių aliejų galima naudoti ir ant odos. Jis ją atjaunins, sumažins nelygumus, netgi pašalins ir toksinus, be to, juo galima tepti mažas žaizdeles ir gydyti lūpų pūslelinę.

                  Kanapių sėklos taip pat yra naudingos virtuvėje. Jomis galima pagardinti salotas, keptus patiekalus bei kitus maisto produktus. Kanapių sėklos taip pat pasižymi sveikatą stiprinančiomis savybėmis. Be to, tiek kanapių sėklos, tiek kanapių aliejus yra dedamas į rankų darbo muilą. Šis muilas veiks panašiai kaip pats kanapių aliejus, tai yra, minkštins, atjaunins odą.

                  Kanapių auginimas Lietuvoje vis populiarėja. Parduotuvėse galima rasti nemažai produktų su kanapėmis. Pradedant tiesiog kanapių sėklomis ir baigiant makaronais su kanapių sėklų miltais. Nemažai yra ekologiškų prekių parduotuvėlių, kuriose nusipirksite ir kanapių aliejaus, ir kanapių sėklų ir kitų produktų su kanapėmis. Be abejo, pluoštinės kanapės naudojamos ir pluoštui gaminti. Dabar specializuotose parduotuvėse galima rasti ir drabužių, pagamintų iš pluoštinių kanapių. Šių drabužių iš pirmo karto nė neatskirsi nuo paprastų medvilninių. Tačiau jie turi gerų savybių, dėl ko juos nešioti yra malonu. Panašiai kaip ir lino pluošto drabužiai. Išbandykite tokius drabužius ir pamatysite, jog jie tinkami tiek karštą vasaros dieną tiek ir žiemos metu.