Varšuva

Kuo Lenkija ir Varšuva traukia lietuvius

VaršuvaLenkijoje teko būti ne vienam lietuviui. Niekam ne paslaptis, kad dauguma lietuvių važiuoja į šią kaimyninę šalį apsipirkti, apsirūpinti maisto produktais kokiai savaitei ar netgi dviem savaitėms, o gal įsigyti ir kitų prekių. Iš tiesų, Lenkijoje prekės yra gerokai pigesnės nei Lietuvoje – to geriausias įrodymas ir yra tai, kad lietuviai masės plūsta į artimiausius Lenkijos miestus, ką jau kalbėti apie tai, kad net yra organizuojamos kelionės į Lenkiją apsipirkti. Ir tokie kelionių pasiūlymai teikiami ne tik artimiausiuose Lenkijai miestuose, bet ir kone visoje Lietuvoje. Juk ar yra paprastesnių būdų įsigyti pigesnių prekių, nei nuvažiuoti į Lenkiją ir pačiam išsirinkti?

                  Dauguma lietuvių važiuoja į Suvalkus ir kitus artimesnius Lenkijos miestus. Tačiau nevalia aplenkti ir didesnių Lenkijos miestų, kaip Varšuva, Krokuva, Gdanskas. Šie miestai, nors ir nėra taip arti, kaip kiti, į kuriuos važiuojama tik prisipirkti krūvos maisto produktų, tačiau juose galima ir šitą pamatyti, pasigrožėti pačiu miestu, užeiti į įdomesnį muziejų ar patirti kitų pramogų. Varšuva yra vienas iš tokių miestų. Tai didelis, europietiškas miestas, kuris traukia turistus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų Europos šalių. Juk čia toks senųjų amžių palikimas! Bažnyčios, pilys, visas senamiestis – čia galima tiesiog ir grožėtis sena architektūra, senais pastatais bei akmenimis grįstomis gatvelėmis. Maža to, Varšuvoje galima apsilankyti ir moderniuose muziejuose, kad ir Koperniko mokslo centre, kuris sudomins ne tik vaikus, bet ir suaugusius, tad tai yra išties įdomi vieta visai šeimai.

                  Į Varšuvą patekti yra keli būdai. Bene patogiausias – automobiliu, kurį, deja, teks nuvairuoti iki pačios Varšuvos. Žinoma, galima sėsti ir į autobusą, kuris per 7 valandas jus nugabens iš Vilniaus iki šio didingo Lenkijos miesto. Taip pat Varšuva gali būti pasiekiama lėktuvu. Skrydis nėra ilgas ir taip sutaupysite daugiausiai laiko. Išeitis gali būti ir keliavimas traukiniu, tačiau su persėdimais. Kol kas iš Vilniaus patekti į Varšuvą vienu traukiniu nėra galima. Visgi, jei nusprendėte keliauti bent keli žmonės, naudokitės automobiliu arba autobusu – tai bus pigiausi ir, ko gero, patogiausi variantai pasiekti Varšuvą. Jei keliausite automobiliu, dar prieš grįždami galėsite aplankyti kelias parduotuves ir parsivežti lenkiškų produktų, tiek sau tiek ir kitiems, laukiantiems iš jūsų lauktuvių bei vaišių.