Krepšinio aikštelės įrengimas: nuo ko pradėti?

krepsinio_stovaiKrepšinis yra labai populiarus žaidimas visame pasaulyje. Daugelis žmonių jį žaidžia profesionaliai, tačiau nemaži dalis krepšinį laiko puikiu laisvalaikio praleidimu. Žaisti krepšinį galima sporto salėse, lauko krepšinio aikštelėse. Tačiau viešose krepšinio aikštėse būna pilna žmonių, sunku atrasti laiko, kada aikštelė nebūna užimta. Tokiu atveju reikėtų įsirengti nuosavą krepšinio aikštelę.

Tikrai nemaža dalis žmonių gyvena nuosavuose namuose su erdviu vidiniu kiemu ir sodu. Todėl nedidelei krepšinio aikštelei vietos tikrai užtenka. Svarbiausia, reikia apsispręsti kurioje vietoje ir kokio dydžio aikštelė bus, o įrangą išsirinkti nebus sudėtinga. Profesionalios krepšinio aikštelės ilgis yra 28 metrai, plotis 15 metrų. Akivaizdu, kad namų aikštelei tokie matmenys yra per dideli. Namų krepšinio aikštelė planuokite priklausomai nuo kiemo ar sodo dydžio. Krepšinio aikštelė gali būti 2-3 mažesnė už profesionalią. Namuose rekomenduojama įrengti pusę krepšinio aikštelės, tai yra, su vienu krepšinio stovu. Du krepšinio stovai nėra reikalingi, ypač jei žaidimo aikštelei skiriama nedaug erdvės.
Kitas svarbus dalykas — aikštelės danga. Šiandien žaidimų aikštelės labai modernios. Jas galima įsirengti taip, kad būtų patogu žaisti bet kuriuo metų laiku. Krepšinio aikštelių danga gali būti guminė, akrilinė, medinė,  PVC dangos ir t.t. Dangą reikėtų rinktis pagal tai, kur aikštelė bus įrengta: lauke ar viduje. Lauko aikštelėms labiausiai tinka guminės dangos. Jos yra minkštos, patvarios ir ilgaamžės. Be to atlaiko įvairias oro sąlygas.

Krepšinio aikštelė neapsieina be krepšinio inventoriaus. Pagrindinis krepšinio inventorius yra krepšinio stovai, krepšinio lenta, tinkliukas ir kamuolys. Krepšinio stovai gali būti labai įvairūs. Juos reikėtų rinktis pagal individualius pageidavimus. Krepšinio stovai būna mobilūs arba įmontuojami. Įbetonuojami krepšinio stovai yra stabilesni, tačiau mobilų krepšinio stovą galima perstumti ir pakeisti jo vietą. Jei įrenginėjate krepšinio aikštelę vaikams, vertėtų pagalvoti apie lentos aukščio reguliavimo funkciją, tai labai pasitarnauja esant mažiems vaikams. Krepšinio lentų įvairovė taip pat didelė. jos gali būti akrilinės, grūdinto stiklo, medinės. Lankas, tinklelis ir kamuolys yra smulkiausios prekės, kurias galima įsigyti jau įrengus aikštelę. Juos galima pirkti sportinių prekių parduotuvėse arba internetu.