vartojimo paskolos

Kredito unija: kam ir kada teikiame vartojimo paskolas?

vartojimo paskolosVartojimo paskolos yra patogus sprendimas tuomet, kai prireikia skubios finansinės pagalbos, pvz., pamatėte kelionės pasiūlymą, kurio negalite praleisti, norite pirkti naują buitinę techniką ar atlikti būsto remonto darbus. Kredito unijos teigia, kad šiuo atveju nėra svarbus konkretus kliento tikslas, tačiau atidžiai vertinamos gyventojo galimybės pinigus grąžinti laiku, nepatiriant finansinių sunkumų: teikiame vartojimo paskolas šeimos bei individualių asmenų buičiai gerinti, didesnės vertės pirkinio bei paslaugų įsigijimui; paskola išduodama pilnametystės sulaukusiems asmenims, gaunantiems nuolatines pajamas ir galintiems pasiskolintą sumą grąžinti sutartu laiku, mokant atitinkamo dydžio palūkanas.

Ką turi apgalvoti paskolos gavėjas?

Primename, kad skirtingos kredito unijos numato skirtingas paskolos suteikimo sąlygas, t. y. konkrečiu atveju gali skirtis tiek suteikiamos paskolos dydis, tiek pinigų grąžinimo terminas, palūkanų norma ir įvairios papildomos sąlygos (pvz., mokesčių taikymas, jei klientas nusprendžia pinigus grąžinti anksčiau laiko). Tai reiškia, kad siekiant priimti tinkamą sprendimą, būtina pasidomėti bent kelių bendrovių pasiūlymais ir vartojimo paskolos sąlygomis. Be to, finansininkai ragina objektyviai įvertinti ir savo skolinimosi galimybes. Pagalvokite, ar pinigų grąžinimas nesukels sunkumų, netaps našta ir nekeis įprastos jūsų ir jūsų šeimos buities. Skolintis rekomenduojama žmonėms, kurie moka ir gali taupyti, t. y. žmonėms, kuriems tam tikros sumos atsidėjimas (šiuo atveju – grąžinimas kreditoriui) nesukeltų rimtesnių problemų.

Kam teikiama vartojimo paskola ir kokios jos sąlygos?

Praktika rodo, kad paprastai vartojimo paskola suteikiama būsto remontui, buitinės technikos ar transporto priemonės įsigijimui, taip pat – sveikatinimo paslaugoms, skubiai medicinos pagalbai, gydymo išlaidos. Neretai ir studijoms (tiek Lietuvoje, tiek užsienyje) ar svajonių atostogoms. Nors atskirų kreditorių sąlygos gali skirtis, paprastai vartojimo paskola suteikiama iki 5 metų laikotarpiui, o jos suma gali siekti net 20 000 eurų. Paskolos palūkanų norma taip pat gali skirtis, tačiau dažniausiai ji siekia daugiau nei 8 proc. Primename, kad paprastai vartojimo paskolai nereikalingas nekilnojamojo turto įkeitimas.

Kaip gauti vartojimo paskolą?

Jei nusprendėte imti vartojimo paskolą, visų pirma turite rinktis patikimą, rinkoje palankiai vertinamą ir geras skolinimo sąlygas siūlantį kreditorių. Užpildykite internetinėje kreditoriaus svetainėje esančią užklausą arba susisiekite su pasirinktos bendrovės vadybininkais. Įvertinus konkretaus kliento finansinę būklę, priimamas sprendimas dėl paskolos išdavimo. Gavus teigiamą atsakymą, reikia pasirašyti paskolos išdavimo sutartį.