kreditas

Kreditas: ar tikrai gera mintis?

kreditasŽmonės skolinosi visais laikais, skolinasi ir šiandien. Pasiskolinimas tokioms reikmėms, kaip gydymuisi, automobiliui, būstui, verslo kūrimui – visiškai įprasta praktika ir vertinama teigiamai, nes tai pakeičia žmogaus gyvenimą, yra naujo starto pradžia. Tačiau blogiausia, kad žmonės pastaruoju metu labai daug skolinasi nebūtinoms reikmėms arba reikmėms, kurių galima atsisakyti, jei negali sau to leisti finansiškai. Tai įvairios pramogos, kelionės, drabužiai ir pan. Kodėl žmonės skolinasi tokioms reikmėms ir ko link tai veda?

Jei per televiziją rodytų tik reklamas, tai žiūrint jas valandą laiko, maždaug ketvirtadalį to laiko užimtų reklama apie paprastą būdą pasiskolinti, apie kreditus, išpildysiančius Jūsų norus, apie pinigus, kuriuos gausite dabar, o grąžinsite po kelių mėnesių, apie kreditus, kurie nieko nekainuoja ir pan. Kreditas internetu, kreditas telefonu, kreditas SMS pranešimu, kreditas parduotuvės kasoje, kreditas pašte, kreditas spaudos kioske… kreditas bet kur. Kai pinigai taip lengvai gaunami, juos galima išleisti, o tada vėl pasiskolinti. Tokia reklama ir lengva ranka dalinami kreditai atvedė visuomenę iki situacijos, kai kreditui grąžinti imamas kitas kreditas, o kredito istorija yra ilgesnė nei perskaitytų knygų sąrašas.

Žmonės turi suprasti, kad skolintis (ir skolinti!) reikia atsakingai, susitikus ir aptarus tai akis į akį, įvertinus finansines galimybes kreditą gauti ir vėliau jį grąžinti. Tokios sąlygos vertinamos rimtai nusiteikusių klientų, o tai jau parodo, kad žmogus yra atsakingas, o neatsakingi skolininkai tokią tvarką vertina kaip pasenusią, ilgą ir nuobodžią, todėl rimtos finansinės įstaigos džiaugiasi, kad nesulaukia tokių klientų.

Tačiau visuomenė džiaugtis neturi, nes tokie skolininkai – mūsų visuomenės dalis, kuriai dažnai reikia pagalbos. Pirmiausia, mažiau kreditų reklamų televizijoje ir sunkesnio prieinamumo.