Fiskars prekės

Kokybiška Fiskars sodo ir namų technika

Fiskars prekėsPrieš 100 metų Suomijos žemdirbiai pirmą kartą turėjo galimybę įsigyti plieninius plūgus, kastuvus ir šakes Fiskars. Nuo to laiko ši plieno perdirbimo įmonė tapo vienu iš patikimiausių partnerių sodininkams ir daržininkams. Aukštos kokybės metalas, o XX 6 dešimtmetyje pradėtas gaminti plastikas, atvėrė duris į viso pasaulio žemdirbių rinkas. Ne išimtis ir Lietuva, kur Fiskars laikomas kokybiškos produkcijos gamintoju.

Iš karto elektroninėse parduotuvėse ir sodo prekių parduotuvėse bei prekybos centruose esančios Fiskars prekės akį pritraukia savo kaina. Ji kartais dvigubai didesnė, nei kiniškų įrankių. Nepaisant to lietuviai perka vis daugiau ir daugiau brangesnių, bet kokybiškesnių prekių. Kodėl? Daugelis sodininkų su nostalgija prisimena senelio šakes, su kuriomis sėkmingai darbuojasi iki šiol, lyg jos būtų naujos. Tas pats ir su kirviais, kastuvais, kauptukais. Šių paprastų įrankių paslaptis – prieš 50 metų panaudotas kokybiškas metalas. Rusiško metalo nebeliko, tačiau kiniško – apstu. Deja, jis ilgaamžiškumu nepasižymi, taip pat yra ir trapesnis, bet pigesnis. Sodininkai nori ilgai tarnaujančio įrankio, o ne kas sezoną keičiamo pagrindinio padargo žemei ir aplinkai tvarkyti. Dėl to jie pasiryžę sumokėti didesnę kainą ir būti tikri, kad kastuvas ar grėblys tarnaus 10-20 metų, o ne 2-3.

Fiskars – inovatyvi kompanija. Tai ne tušti pagyros žodžiai. Jų inžinieriai kiekvienais metais stengiasi perkurti įrankius, kurie yra tradiciniai. Štai pavyzdžiui kūjis metalui apdirbti ilgu kotu. Jį inžinieriai kūrė net du su puse metų. Kodėl tiek ilgai? Juk tai tik kotas ir metalinė galva. Du su puse metų Fiskars inžinieriai bandė surasti būdą, kaip sumažinti atatrankos jėgą ir poveikį rankoms. Taip jie sugalvojo kūjo galvą atskirti nuo rankenos pakeičiant tam tikras medžiagas. Rezultatas – saugesnis ir mažiau vibruojantis įrankis. Gal tris kartus sudavę tokiu kūju per metalinį priekalą skirtumo ir nepajausite, tačiau žmonės, 10 ar 20 metų dirbantys kalvėje skirtumą pajaus tikrai. Naujoviško kūjo kūrimui buvo pasitelktos didelės inžinierių pajėgos, kurios net susikonstravo bandymams skirtus robotus, jau nekalbant apie kompiuterių panaudojimą braižant naują dizainą ir skaičiuojant patvarumą, bei poveikį žmogaus rankoms. Ir taip daroma su beveik visais Fiskars įrankiais sodui ir namams.

Fiskars įmonei kokybiški produktai yra svarbiausias iššūkis. Būtent kokybė kainuoja šiek tiek brangiau, bet tarnauja ji ilgiau.

Beje, įdomi detalė apie Fiskars oranžinę spalvą. Oranžinė – nelabai praktiška spalva. Oranžinis kirvis arba šakės atrodo nerimtai, ar ne? Juodos ar žalios spalvos įrankiai atrodo natūraliau. Kodėl Fiskars gamina juos visus su oranžinėmis detalėmis? Tai jų firminis stilius, kuris atsirado nuo… žirklių. 7 XX dešimtmetyje Fiskars pradėjo dirbti su plastiku ir vienas iš pirmųjų gaminių buvo žirklės su oranžinėmis rankenėlėmis. Iki tol žirklės buvo tiesiog metalinės, tačiau ta oranžinė detalė buvo užpatentuota JAV, Kanadoje ir, žinoma, Suomijoje, todėl oranžinės žirklės iš karto buvo asocijuojamos su Fiskars. Taip po truputį ši spalva buvo pradėta naudoti gaminant ir kitus įrankius ir išliko iki šiol.