padangos

Kokios turi būti kokybiškos žieminės padangos?

padangosUž lango po truputį vėsta oras, o vairuotojai jau daugiau kaip mėnesį turėtų važinėti žieminėmis padangomis. Deja, statistika rodo, jog persiauti automobilio avalynę paskubėjo ne visi, o kai kurie, užsivėlinę ar šiek tiek prasnaudę vis dar ieško padangų parduotuvėse bei turguose. Jei Jūs esate iš tokių, pasidalinsime keliais paprastais patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, jei norite, kad įsigytos padangos būtų kokybiškos, saugios ir ilgai tarnautų.

Ieškokite savo tipo padangų

Pirmiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis padangas, tai padangų tipą. Labai dažnai vairuotojai klysta manydami, jog geriausios padangos gaminamos iš minkšto mišinio ir jos yra naudingos visais atvejais. Tačiau tai netiesa. Minkšto mišinio padangos yra pritaikytos sunkiau pravažiuojamiems keliams, dideliam sniego kiekiui. Todėl dažniausiai jas reikėtų rinktis tiems žmonėms, kurie gyvena užmiestyje arba daug važinėja tarpmiestiniais keliais, kur ne visuomet sniegas nuvalomas ir pabarstomas smėliu bei druska.

Tuo tarpu jei daugiausiai laiko su automobiliu praleidžiate miesto gatvėse – geriausias pasirinkimas Jums turėtų būti kieto mišinio žieminės padangos. Tokio tipo padangas gamintojai paruošia taip, kad jos būtų pritaikytos asfaltuotam keliui, dažnai valomai kelio dangai.

Ar dygliuotos – geriausias pasirinkimas?

Jei manote, kad vienintelis būdas užtikrinti saugų važiavimą žiemą keliais yra rinktis dygliuotas padangas, galime paprieštarauti. Iš tiesų, dygliuotos padangos yra kiek brangesnės nei kitos ir tikrai nėra itin efektyvios visiems vairuotojams. Dygliuotos padangos specialiai sukurtos tiems vairuotojams, kurie žiemą dažnai lankosi kaimo, miško vietovėse, kur gausu sniego. Automobilis su tokiomis padangomis yra lengviau valdomas, jo sukibimas tiek su šlapia, tiek su ledine danga yra itin geras. Tačiau tiems, kurie važinėja daugiausiai mieste, tokio tipo padangos gali būti ne pats geriausias pasirinkimas. Didelio skirtumo važiuojant nepajusite, tačiau padangų skleidžiamas garsas, greičiausiai Jūsų tikrai nepradžiugins.

Ar naujos padangos visuomet patikimos?

Nors Lietuvoje įprasta rinktis ir padėvėtas padangas, daugelis nori įsigyti naujas, kurios, tiki, yra patikimesnės. Tačiau atminkite, kad naujos ne visuomet reiškia saugios ir patikimos. Prieš įsigyjant padangas, visuomet pasiteiraukite pardavėjo, kiek laiko jos buvo sandėliuojamos. Pagal visus kokybės standartus padangos turėtų būti sandėliuojamos ne daugiau kaip 5 metus. Pasibaigus šiam laikotarpiui visos jos turi būti utilizuojamas nepaisant to, kokio gylio yra jų protektorius ir ar jos buvo dėvėtos prieš tai.