virykle

Kokia viryklė yra geriausias pasirinkimas?

virykleKetinate atnaujinti savo virtuvę? Be jokios abejonės, dabartiniai buitinės technikos išradimai padės laikyti bei gaminti maistą gerokai patogiau, nei anksčiau. Vienas pagrindinių buitinės technikos prietaisų – viryklė. Ar jau nusprendėte, kokią viryklę norėsite turėti savo atnaujintoje virtuvėje? Aišku, turbūt nespėjote apie tai pagalvoti, ypač žinant, kad šiuolaikinė buitinės technikos rinka siūlo labai platų pasirinkimą. Mes jums padėsime tinkamai pasirinkti, paaiškindami šiuolaikines viryklių tendencijas ir patardami, kurią verčiau pirkti.

Elektrinės viryklės – populiariausios
Turbūt nenustebote, kad šiuo metu elektrinės viryklės yra pačios populiariausios. Įdomu tai, kad jas taip pat galime išskirstyti į kelias grupes – yra tradicinės viryklės, kurios kaista gana lėtai bei elektrinės viryklės su stiklo keramikos paviršiumi, kurios yra modernesnės, tačiau taip pat daugeliu atvejų brangesnės. Taigi, kokią geriau pasirinkti?
Jeigu jums palaukti kelias minutes ilgiau nėra didelė problema ir tikrai norite sutaupyti, tuomet verčiau rinkitės tradicinę elektrinę viryklę be stiklo keramikos paviršiaus. Visgi, jeigu norite modernesnių funkcijų, didesnio saugumo bei greitesnio viryklės įšilimo, kur kas geresnis variantas yra pirkti viryklę su stiklo keramikos paviršiumi.
Kadangi stiklo keramika yra labai geras šilumos izoliatorius, tai tokia viryklė gali iš karto apšildyti kaitinimo vietą, o ne patį paviršių – dėl to, ši viryklė yra laikoma saugiausia. Kalbant apie funkcionalumą, tokios viryklės temperatūrą yra kur kas lengviau reguliuoti. Jeigu norėtume palyginti greitį, tuomet vertėtų pasakyti, jog jos lygiai taip pat greitai įkaista kaip tradicinės dujinės viryklės, tačiau yra gerokai saugesnės. Be abejo, yra ir brangesnių elektrinių viryklių modelių, kurios įkaista dar greičiau už dujines virykles.

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad elektrinės viryklės su stiklo keramikos paviršiumi turi skirtingas kaitinimo vietas. Pats populiariausias variantas yra vadinamoji „spiralė“ – tai greitai ir patogus mechanizmas, kurio kaina vidutiniška. Kitas variantas – halogeninės lemputės. Jomis viryklė gali įkaisti šiek tiek lėčiau, tačiau taip puikus pasirinkimas gurmanams. Trečiasis variantas – indukcinis kaitinimo metodas, kuomet viryklė įšyla nuo elektromagnetinio lauko. Kalbant apie tai, kuriam variantui dažniausiai būna reikalingas buitinės technikos remontas, reikia pripažinti, kad halogenui – jis sugesta du kartus dažniau nei kiti du kaitinimo variantai.

Dujinėse viryklėse – didesnis greitis
Kaip ir anksčiau, galima teigti, kad dujinės viryklės išsiskiria savo greitu įkaitimu. Įdomu ir tai, kad šiuolaikinėje rinkoje jau nebūtina naudoti degtuko ar žiebtuvėlio, kad viryklė galėtų įkaisti – dabar yra išrasta patogi elektrinio įjungimo funkcija, kuri atstoja šį procesą. Negana to, dabartinės dujinės viryklės jau gerokai saugesnės nei anksčiau, kadangi daugelis iš naujausių modelių turi dujų kontrolės sistemą. Visgi, net ir su šiais patobulinimais, vis mažiau žmonių perka tokio tipo virykles.

Hibridinės viryklės – vis dar retenybė
Buitinės technikos remonto specialistai teigia, kad hibridinės viryklės, kurios veikia tiek su dujomis, tiek su elektra, yra gana retas variantas. Paprasčiausiai, retai kada atsiranda žmonių, kuriems reikia abiejų kaitinimo būdų. Vienintelė išimtis – žmonės, gyvenantys tokiose vietose, kur elektra yra nepastovi.
Tikimės, kad šie paaiškinimai padės jums išsirinkti geriausią viryklę savo atsinaujinusiai virtuvei.