Kokį apšvietimą įsirengti vonioje?

Vonios šviestuvas turėtų būti pakankamai atsparus vandeniui, todėl pirmiausia vertėtų įsitikinti, ar jūsų šviestuvas gali būti naudojamos drėgnose patalpose. Renkant šviestuvo vietą, būtina atsižvelgti, kiek šviesos šaltinis nutolęs nuo vandens. Vidaus šviestuvas turi būti uždaras, kad į jį neprasiskverbtų vandens garai, drėgmė, dulkės. Paprastai vonioje yra įrengiamas bendras apšvietimas palubėje, kuris apšviečia visą vonios kambarį. Taip pat dažniausiai šviesos pagalba, išskiriama praustuvo ir veidrodžio zona. Šviestuvai montuojami prie veidrodžio virš praustuvo. https://www.lempa.lt/tema/vonios-sviestuvai/

Sieniniai šviestuvai

Vieni populiariausi apšvietimo sprendimų, vonioje veidrožiams taikomi sieniniai šviestuvai. Naudojant tokio tipo švietuvą, labai svarbu atkreipti dėmesį į šviestuvo ilgį- jis turi būti nei per ilgas, nei per trumpas. Mėgaujantis karšta vonia labiausiai tinka prislopinto šviestuvo apšvietimas. Naudojant LED apšvietimą, turėsite galimybę kontroliuoti šviesos ryškumą. Su LED šviestuvais labai lengvai nustatysite prislopintos šviesos režimą, kuris padės sukurti raminančią aplinką, leidžiančią atsipalaiduoti po dienos darbų.

Šviesos kokybė

Vonios kambaryje atliekamos kasdieninės procedūros susijusios su grožiu ir higiena. Makiažas bei manikiuras reikalauja aukštos kokybės šviesos. Veidrodis vonios kambaryje- būtinas aksesuaras ir jis turi būti užtektinai apšvietimas, bet šviesa neturi spindėti į akis. Būtinas išsklaidytas kuo natūralesnės šviesos efektas. Veidrodžių apšvietimas dažniausiai yra skirtas veido ir viso kūno  detalių išryškinimui, kuomet vonioje atliekamos kasdieninės grožio procedūros. Svarbu ne tik apšvietimas, bet ir veidrodžio padėtis.

Koridoriaus apšvietimas

Dažniausiai koridoriai būna suprojektuoti be langų, tad bet kuriuo paros metu čia tenka naudotis šviestuvais. Šviesa prieškambaryje turi būti pakankamai ryški, tačiau neakinanti ir maksimaliai panaši į dienos šviesą. Siekiant praplėsti savo koridoriaus erdvę, naudokite galingus šviesos šaltinius, nukreipdami juos į priešais esančias sienas. Jei ketinate optiškai sumažinti aukštą erdvę, šviestuvus nukreipkite nuo lubų, tegu jos lieka šešėlyje. Koridoriuje būtina įrengti ir papildomą  orintacinį šviestuvą ar toršerą. Bet kokiu atveju koridorių tikslinga apšviesti dviems vienas kito nepriklausomais apšvietimo būdais: bendru ir funkcionaliu.