Kodėl taip populiarėja 3PL logistika?

Šiuo metu sparčiai auga 3PL paslaugos populiarumas, kuris apima kompleksines logistikos paslaugas. Dar kitaip vadinamos trečiųjų šalių paslaugos, kurios susideda iš daugelio dedamųjų: krovinių paėmimas, sandėliavimas, pristatymas pirkėjui. Personalas gali atlikti ir kitus smulkius darbus – etikečių, banderolių klijavimas ar siuntų grupavimas. Į šią grandinę taip pat dar įeina krovinių pakavimas, skirstymas, jeigu to pageidauja užsakovas.

Ne kiekviena įmonė, teikianti prekių ar savo gaminamos produkcijos tiekimo paslaugas gali sau leisti turėti nuosavą logistikos padalinį. Taip yra todėl, kad finansiškai dažnai nėra tai naudinga, nes turėti savo sandėlį nepakanka. Tokiu atveju transportavimo paslaugas vis tiek tenka pirkti, o tuo pačiu išlaikyti ir savo sandėlį su visu gausiu personalu bei įranga.

Kadangi yra pilną transportavimo ir logistikos paslaugų paketą teikiančių bendrovių, tiekėjai mieliau renkasi tam patikimus partnerius. Jie teikia sandėliavimo, krovos paslaugas, be to turi įvairaus tipo krovininius automobilius. Tačiau čia renkantis 3PL logistikos paslaugų partnerį, reikėtų atsižvelgti į jų teikiamų paslaugų spektrą, specifinius privalumus ir turimą transportą. Labai svarbu, ar turi transportą, kuris reikalingas būtent jūsų prekėms transportuoti bei sandėliuoti.

Atminkite, kad kokybiškos paslaugos teikiamos gali būti tuomet, kai bendrovė gali užtikrinti reikalingą temperatūrinį režimą. Jeigu jūsų kroviniai priskiriami pavojingiems, bendrovė turi turėti transportą ir licenciją, leidžiančią tokius krovinius vežti. Todėl geriausia rinktis partnerį, kuris turi viską vienoje vietoje, o ne tam tikras paslaugas perka iš kitų paslaugos teikėjų.

Kaip jau supratote, 3PL – tai neabejotinas lėšų ir laiko taupymas, kurį galite nusipirkti iš patikimo paslaugos teikėjo. Nereikės sukti galvos dėl darbuotojų, jų darbo paskirstymo, sandėlio išlaikymo ar statybos, transporto pirkimo, kas pareikalauja milžiniškų investicijų.